Bill Gates wciąż najbogatszy w USA

Bill Gates wciąż najbogatszy w USA

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 9/22/2011, 12:02 AM

Liczba odsłon: 3184

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, pomimo, iż nie pracuje już oficjalnie w firmie to majątek, którym dysponuje pozwolił mu po raz kolejny zostać najbogatszym człowiekiem w USA. Według raportu przygotowanego przez magazyn Forbes, Gates dysponuje przeszło 59 mld USD, co stawia go na czołowym miejscu listy najbogatszych ludzi USA, a także na drugiej pozycji rankingu obejmującego cały świat. W ostatnim przypadku twórca technologicznej potęgi ustąpić musiał Carlosowi Slim Helu, meksykańskiemu gigantowi w branży telekomunikacji.

Zgodnie z raportem Forbesa, wiodąca pozycja Gatesa na liście 400 najbogatszych Amerykanów pozostanie nienaruszona przez co najmniej kilka najbliższych lat. Świadczyć może o tym fakt, iż na drugim miejscu zestawienia znalazł się Warren Buffet, szef Berkshire Hathaway, z majątkiem "zaledwie" 39 mld USD, a trzecia pozycja należy z kolei do dyrektora generalnego Oracle, Larry'ego Ellisona, który dysponuje 33 mld EUR.

Innymi osobami z branży technologicznej, które zostały uwzględnione na wspomnianej liście jest założyciel i prezes Amazona, Jeff Bezos (pozycja 13, 19 mld USD), założyciel serwisu społecznościowego Facebook, Mark Zuckerberg (pozycja 14, 17,5 mld USD) oraz współzałożyciele Google, Sergey Brin i Larry Page (pozycja 15, 16,7 mld USD). Obecny prezes Microsoftu, Steve Ballmer lokuje się na 19 miejscu z majątkiem wartym 13,9 mld USD, a współzałożyciel koncernu z Redmond, Paul Allen zajmuje pozycję 23, z 13,2 mld USD. Co istotne, założyciel i były prezes Apple, najwyżej wycenianej firmy na świecie, Steve Jobs nie znalazł się wysoko na liście Forbesa. Jego majątek 7 mld USD, dał mu zaledwie 39. pozycję.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia