Bill Gates świętuje 40-lecie założenia Microsoftu

Bill Gates świętuje 40-lecie założenia Microsoftu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/4/2015, 3:40 PM

Liczba odsłon: 2574

Dokładnie czterdzieści lat temu, 4 kwietnia 1975, Paul Allen i Bill Gates powołali do życia firmę o nazwie "Micro-Soft". Została ona wymyślona przez Allena jako połączenie mikroprocesora i software'u. W ciągu ostatnich czterdziestu lat Microsoft stał się firmą, generującą 8 mld dolarów przychodów rocznie i kontrolującą ponad 90% rynku PC. Zarówno Paul Allen, jak i Bill Gates, stali się sławni i bogaci, a ten ostatni został uznany najbogatszym człowiekiem na świecie.

Gates, Allen

Aby uczcić 40-lecie założenia firmy, Bill Gates wysłał wczoraj e-mail do wszystkich pracowników. Poniżej przytaczamy jego treść:

„Jutro jest szczególny dzień: 40 rocznica założenia Microsoftu.

Na samym początku Paulowi Allenowi i mnie przyświecał jeden cel: komputer na każdym biurku iw każdym domu. Był to odważny pomysł i wiele osób sądziło, że postradaliśmy zmysły, skoro założyliśmy, że było to możliwe. To niesamowite, gdy pomyślimy, jak od tego czasu rozwinęła się komputeryzacja, a my możemy być dumni z roli, jaką Microsoft odegrał w tej rewolucji.

Dziś jednak myślę znacznie więcej o przyszłości Microsoftu, niż o jego przeszłości. Wierzę, że ewolucja komputeryzacji przyspieszy w ciągu najbliższych 10 lat bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Żyjemy już w wieloplatformowym świecie, a komputeryzacja stała się jeszcze bardziej powszechna. Zbliżamy się do punktu, w którym komputery i roboty będą w stanie widzieć, poruszać się i podejmować interakcję w sposób naturalny, odblokowując wiele nowych aplikacji i zwiększając możliwości ich użytkowników.

Microsoft pod przewodnictwem Satyi znajduje się na najlepszej pozycji, aby osiągnąć te założenia. Posiadamy środki, by podejmować i rozwiązywać trudne problemy. Jesteśmy zaangażowani w każdy aspekt współczesnej komputeryzacji i głęboko zobowiązani do prowadzenia badań w przemyśle. Będąc doradcą technicznym Satyi, dokonuję recenzji produktów i jestem pod wrażeniem wizji i talentu, który dostrzegam. Ewidentne tego wyniki przejawiają się w produktach, takich jak Cortana, Skype Translator i HoloLens - a także kilku innych innowacjach, które są w drodze.

W najbliższych latach Microsoft ma szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby osób i organizacji z całego świata. Technologia wciąż pozostaje poza zasięgiem wielu ludzi, ponieważ jest to skomplikowane i kosztowne, lub po prostu nie mają do niej dostępu. Mam nadzieję, że pomyślicie o tym, co można zrobić, by moc, jaką daje technologia, stała się dostępna dla wszystkich, aby połączyć ludzi i uczynić komputery osobiste dostępnymi wszędzie, tak jak wyobrażają to sobie producenci PC.

Osiągnęliśmy wiele podczas pierwszych wspólnych 40 lat, umacniając wiele firm i osób, pozwalając w pełni zrealizować ich potencjał. Najważniejsze jednak jest teraz jest to, co robić dalej. Dziękuję za waszą pomoc, dzięki której Microsoft stał się fantastyczną firmą i będzie nią w nadchodzących dziesięcioleciach.”
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia