Biały kontroler Xbox One S najlepiej sprzedającym się akcesorium dla konsol

Biały kontroler Xbox One S najlepiej sprzedającym się akcesorium dla konsol

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/23/2018, 7:24 PM

Liczba odsłon: 683

NDP Group opublikował nowe dane o sprzedaży konsol i gier, obejmujące lipiec. Choć większość kategorii całkowicie zdominowało Nintendo, Xbox One zaliczył parę wartych odnotowania wzlotów. Sprzęt spod znaku Xbox sprzedaje się coraz lepiej (szczegółowe dane poniżej), a biały kontroler bezprzewodowy wygenerował nawet najwyższe zyski w zeszłym miesiącu. NDP odnotował też topową dziesiątkę gier na Xbox One według sprzedaży w lipcu.

Jak informuje Mat Piscatella, analityk w NDP Group, Sprzedaż sprzętu Xbox One kontynuuje tendencję wzrostową. Sprzedaż w dolarach wzrosła o blisko 50% w lipcu i zwiększyła się teraz o ponad 60% w porównaniu do zeszłego roku. Okazuje się ponadto, że biały kontroler Xbox zaliczył najlepszą sprzedaż, choć tyczy się to tylko poprzedniego miesiąca, a nie całego roku: Biały Kontroler Xbox One S był Akcesorium, które wygenerowało w lipcu najwyższe zyski. Piscatella wyjaśnia, że mimo to w perspektywie rocznej najlepiej sprzedającym się akcesorium był Czarny Kontroler PS4 DualShock 4.

NDP udostępnił również listę najlepiej sprzedających się gier na Xbox One w lipcu tego roku:

  1. Grand Theft Auto V
  2. Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy
  3. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  4. Far Cry 5
  5. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  6. The Crew 2
  7. FIFA 18
  8. Call of Duty: WWII
  9. NBA 2K18
  10. Overwatch

Microsoft chwali się konkretnymi danymi o sprzedaży różnych swoich produktów, ale o wynikach Xbox One sukcesywnie milczy, karmiąc nas niewiele znaczącymi ogólnikami. W tym roku rąbka tajemnicy uchylił EA, po czym informacje te... zdementował sam Microsoft. Trudno zatem liczyć na jakiekolwiek informacje z pierwszej ręki. Musimy albo polegać na badaniach zewnętrznych analityków, albo wyliczać przybliżone wyniki na podstawie bardziej ogólnych raportów Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia