Bezprzewodowa klawiatura i mysz dla Xbox One już w sprzedaży

Bezprzewodowa klawiatura i mysz dla Xbox One już w sprzedaży

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/8/2019, 6:15 PM

Liczba odsłon: 13191

O możliwości połączenia konsoli z klawiaturą i myszą wielu marzyło od dawna. W przypadku Xbox One stało się to możliwe dopiero pod koniec zeszłego roku, kiedy to listopadowa aktualizacja wprowadziła wsparcie dla tych nowych urządzeń wejścia. Teraz czas na sprzęt! A ten oficjalnie dla Xbox One wyprodukował Razer. Zestaw trafił właśnie do sprzedaży.

Razer Turret for Xbox One to pierwszy na świecie zestaw klawiatura + mysz zaprojektowany dla Xbox One i pecetów z Windows. Jak twierdzi producent, urządzenia są niezwykle precyzyjne. Klawiatura nie zawiera części numerycznej, a zamiast tego wyposażona jest we wbudowaną podkładkę pod mysz. Ta z kolei posiada ceniony przez graczy Razer 5G Advanced Optical Sensor.

Zestaw korzysta z technologii Razer Chroma oraz Xbox Dynamic Lighting, które synchronizują podświetlenie klawiatury z grą. Podświetlenie można też dowolnie personalizować - oferowanych jest 16,8 miliona opcji kolorystycznych z szeregiem efektów świetlnych. Klawiaturę wyposażono ponadto w dedykowany klawisz Xbox, który przenosi nas bezpośrednio na ekran główny.

Jeśli chodzi o budowę, w klawiaturze zastosowano przyciski mechaniczne, mające zapewnić wysoką responsywność podczas grania. Jako że klawiatura jest bezprzewodowa i w zestawieniu z konsolą najpewniej będzie trzymana na kolanach, producent wyposażył ją w ergonomiczne podkładki pod nadgarstki, które mają zapewnić komfort podczas długich godzin gry. Wspomniana podkładka pod mysz jest wysuwana. Jeśli jej akurat nie potrzebujemy, możemy ją zwyczajnie wsunąć, a klawiatura przybierze kompaktowe kształty.

Również mysz cechuje wyjątkowo wysoka jakość. Zaawansowany czujnik optyczny 5G zapewnia DPI na poziomie 16 000 i precyzję równą 99,4%, co uchodzi za wiodący w branży wynik. Przyciski myszy są mechaniczne, z żywotnością do 50 milionów kliknięć. Według producenta mysz ma też ergonomiczny kształt, dzięki któremu używa się jej komfortowo.

Jak niektórzy pamiętają, wsparcie dla klawiatury i myszy w grach zależy wyłącznie od producenta. Poza tym z obecnością tych urządzeń wiążą się też inne kwestie, które szerzej opisaliśmy tutaj. Na chwilę obecną konfigurację tę wspiera tylko garstka tytułów, w tym Fortnite, Minecraft, Warframe, X-Morph: Defense oraz Warhammer: Vermintide 2.

Razer Turret for Xbox One trafił już do przedsprzedaży w USA. Jego cena wynosi 249,99 dolarów, a wysyłki rozpoczną się 31 marca 2019 roku. Zestaw można znaleźć m.in. w Microsoft Store. Nie wiadomo jeszcze, czy trafi na polski rynek.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia