Bezpośrednie udostępnianie nagrań z konsoli Xbox na Twittera już niebawem!

Bezpośrednie udostępnianie nagrań z konsoli Xbox na Twittera już niebawem!

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 2/23/2018, 11:06 AM

Liczba odsłon: 1307

Microsoft w ostatnich miesiącach coraz więcej swojej uwagi poświęcał branży gier wideo. Nic w tym zresztą dziwnego, generuje ona bowiem z biegiem czasu coraz większe zyski, co raczej szybko się nie zmieni – w końcu granie na konsoli lub komputerze należy obecnie do najczęściej spotykanych form rozrywki na świecie. Tak więc Microsoft stale inwestuje w rozwój swoich produktów skierowanych do graczy, skupiając się przy tym przede wszystkim na swoich konsolach z rodziny Xbox One. Jak się okazuje, jest to potrzebne – Xboksowi nadal brakuje wielu możliwości oferowanych przez jego bezpośrednich konkurentów, jak chociażby PlayStation.

Konsola Xbox One

Idealnym przykładem takiej funkcji jest bezpośrednie udostępnianie nagrań rozgrywki na portalu Twitter, co możliwe jest nawet na przenośnej konsoli Nintendo Switch – na Xbox One niestety zmuszeni jesteśmy do wrzucenia nagrania najpierw na serwery Microsoftu, skąd dopiero później możemy je wstawić na wspomnianą platformę społecznościową. Jak łatwo się zorientować, znacząco komplikuje to cały proces i wymaga o wiele więcej czasu. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że stosowne prace na usprawnieniem tego mechanizmu już ruszyły – dowodzi tego wpis Jasona Beaumonta na Twitterze, gdzie wspomina on nawet o tym, że konieczne było wprowadzenie odpowiednich zmian w kodzie powłoki systemu.

Oczywiście nowa opcja nie trafi od razu do użytkowników stabilnej wersji systemu, bowiem konieczne jest wcześniejsze jej przetestowanie. Do rąk Insiderów stosowana aktualizacja trafi już za tydzień, lecz nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa rozwój funkcji udostępniania nagrań bezpośrednio na Twittera. Całkiem możliwe, że finalnie trafi ona na konsole Xbox zwykłych użytkowników podczas Spring Creators Update – w końcu podczas wielkich aktualizacji Microsoft uwielbia zasypywać nas nowościami. Do tego czasu pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia