Będą nowe Lumie z Windows Phone 8.1 i kilkoma nowościami

Będą nowe Lumie z Windows Phone 8.1 i kilkoma nowościami

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/14/2013, 10:28 PM

Liczba odsłon: 4206

Nokia jeszcze nie wydała aktualizacji GDR3 dla swoich smartfonów Lumia, Microsoft wciąż pracuje nad Windows Phone 8.1, a już wiadomo, że w przyszłym roku pojawią się dwa nowe modele Lumii dedykowane zaktualizowanemu Windows Phone. Będą też ciekawe nowości.

Dziś w serwisie Twitter pojawiła się wiadomość, że wydaniu Windows Phone 8.1 towarzyszyć będzie premiera dwóch nowych modeli Nokia Lumia o nazwach kodowych Goldfinger i Moneypenny. Informację podał użytkownik Evleaks, który już kilkukrotnie donosił o wydarzeniach związanych z Nokią czy Windows Phone.

Należy się spodziewać, że niedługo Nokia i Microsoft oficjalnie ogłoszą i zaprezentują nowe smartfony. Tymczasem inne źródła donoszą, że Nokia Lumia Goldfinger nie będzie po prostu kolejnym nowym smartfonem. Goldfinger ma być pierwszym urządzeniem Nokii korzystającym z technologii 3D Touch. Taka technologia 3D pozwala na sterowanie telefonem bez dotykania ekranu - podaje serwis The Verge. Dzięki temu za pomocą prostych gestów będzie można uruchamiać aplikacje i swobodnie przemieszać się po opcjach telefonu. Podobne funkcje są już dostępne w Samsungu Galaxy S4.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia