Beam oficjalnie uruchomiony na Xbox One

Beam oficjalnie uruchomiony na Xbox One

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/4/2017, 1:31 PM

Liczba odsłon: 1773

Minęło już parę miesięcy, odkąd Microsoft przejął Beam - interaktywny serwis streamingowy. Firma nie czekała długo i pozyskaną technologię dołączyła do swoich najbliższych aktualizacji Windows 10 i Xbox One. Tym samym Beam został jedną z natywnych funkcji w marcowej aktualizacji Xbox One, którą można postrzegać jako konsolowy odpowiednik Creators Update. Microsoft świętuje oficjalne już uruchomienie serwisu dla graczy, opowiadając nieco o funkcjach nadawania i oglądania, a także o tym, czym Beam wyróżnia się na tle innych aplikacji do streamingu.

Jak przypomina Mary Kate Ives z grupy Partnerships at Beam w Microsoft, Beam jest innowacyjnym i interaktywnym serwisem livestreamingowym, dającym widzom możliwość oglądania i uczestnictwa w ulubionych grach. Staje się to możliwe dzięki możliwości interakcji z graczem w czasie bliskim rzeczywistego. Szybkość jest tu słowem kluczowym. Beam działa z ultra-niską latencją, korzystając m.in. z protokołu o wymownej nazwie Faster Than Light. Jeśli streamer używa FTL, interakcja odbywa się praktycznie bez wyczuwalnego opóźnienia. "Dzięki niskiej latencji Beam, interakcja z waszym ulubionym streamerem lub społecznością streamerów nabiera nowego znaczenia. Jeśli chodzi o interaktywność, streamerzy mogą ustawić na swoim kanale przyciski, które pozwalają widzom aktywować karty z dźwiękami, wywoływać zdarzenia w grze, a nawet kontrolować prawdziwe roboty poruszające się po pokoju streamera. W interaktywne przyciski można klikać przy użyciu Sparks, które zdobywacie po prostu oglądając streamy" - dodaje Ives.

Istnieje kilka sposobów, by zacząć nadawać własne streamy. Można tego dokonać błyskawicznie z poziomu panelu bocznego (Guide) w Xbox One, panelu z paskiem gry (Game Bar) w Windows 10 Creators Update lub używając ulubionej aplikacji zewnętrznej. Streamy możne też oglądać poprzez aplikacje mobilne Beam na iOS i Androida. Użytkownicy Xbox One powinni najpierw połączyć swoje konto Microsoft z Beam. Jeśli już macie konto Beam, o połączenie zostaniecie poproszeni po uruchomieniu aplikacji Beam na Xbox One. Jeśli takiego konta jeszcze nie macie, waszą nazwą użytkownika w Beam stanie się wasz Xbox Live Gamertag.

Uruchomienie pełnego wsparcia dla Beam w Xbox One Microsoft będzie świętować przez cały tydzień. Każdy kolejny dzień to inna akcja tematyczna, a ponadto firma rozdaje gratisy - ponad 2000 kodów Beam Pro, kody na trzy miesiące Xbox Live Gold i kody na gry ID@Xbox. My przypominamy jeszcze, że Beam jest jedną z nowości w Windows 10 Creators Update dla PC i jako natywna funkcja w Windows 10 zadebiutuje już w najbliższych dniach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia