Bardziej naturalne czytanie i wyszukiwanie głosowe w Wordzie i Outlooku

Bardziej naturalne czytanie i wyszukiwanie głosowe w Wordzie i Outlooku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/5/2021, 7:28 PM

Liczba odsłon: 2527

W ostatnim czasie Microsoft ponownie skupił się mocniej na wprowadzaniu głosowym, a efekty tego widzieliśmy m.in. w aplikacjach Office 365, Bing, Windows 10 i Windows 11. Trochę zmian pojawiło się też w najnowszej aktualizacji Office Insider. Lipcowe wydanie w Windows Beta Channel wprowadza naturalnie brzmiące głosy dla funkcji czytania na głos, możliwość wyszukiwania za pomocą głosu oraz szereg poprawek. O tych nowościach przeczytacie więcej poniżej.

Office Insider — nowości w wersji 2107 (14228.20044)

Naturalne brzmienie przy czytaniu na głos w Word i Outlook

Funkcja czytania na głos w Word i Outlook jest niezwykle przydatna zarówno dla autorów, jak i czytelników. Czy używamy jej do wyłapania błędów, które przeoczyliśmy wzrokowo, czy po prostu dajemy oczom odpocząć i traktujemy to podobnie do audiobooka, czytanie na głos może być jeszcze bardziej naturalne. Aby zyskać dostęp do tej funkcjonalności, klikamy przycisk Czytaj na głos znajdujący się na karcie Narzędzia główne w Outlooku i Recenzja w Wordzie.

Czytaj na głos — Word i Outlook

Użytkownicy mogą zmienić głos syntezatora mowy, klikając ikonę Ustawienia na pasku czytania na głos, który otwiera się w prawym górnym rogu okna dokumentu lub wiadomości po kliknięciu przycisku Czytaj na głos. Funkcjonalność do działania potrzebuje dostępu do Internetu.

Szukanie za pomocą głosu w Word

Wyszukiwanie głosem staje się coraz powszechniejsze w aplikacjach produktywnych. Teraz możemy używać głosu, aby przeszukiwać zawartość Worda, wliczając w to jego polecenia, treści i nie tylko. Nie trzeba niczego pisać! Wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu na pasku Wyszukaj, znajdującym się na pasku tytułu okna, a następnie wypowiedzieć frazy wyszukiwania. Oczywiście musimy mieć podłączony (lub wbudowany), aktywny mikrofon. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, sprawdź nasz poradnik o tym, Jak włączyć mikrofon w Windows 10.

Wyszukiwanie głosem — Word

Poprawki w tym wydaniu

Kompilacja 14228.20044 w Windows Beta Channel rozwiązuje problemy z integracją Word i JAWS, wyłączonymi opcjami tłumaczenia i skalowaniem tekstu w Outlook czy wyjątkiem w wykonywaniu CFR w Excelu. Pełną listę poprawek znajdziecie na oficjalnej liście zmian, do której link znajduje się poniżej.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia