Bardziej kreatywne, zrównoważone lub precyzyjne odpowiedzi w Bing

Bardziej kreatywne, zrównoważone lub precyzyjne odpowiedzi w Bing

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/27/2023, 5:00 PM

Liczba odsłon: 994

Nowy Bing opiera się na technologii ChatGPT, która umożliwia naturalną interakcję użytkownika z wyszukiwarką. Teraz sztuczna inteligencja może udzielać odpowiedzi w tonie wybranym przez użytkownika. Do wyboru mamy trzy opcje: bardziej kreatywne, bardziej zrównoważone i bardziej precyzyjne. Czym się one różnią?

O możliwości wyboru stylu odpowiedzi AI na czacie wiemy już przynajmniej od paru dni, gdy opcje z tym związane pojawiły się w interfejsie Bing u wybranych użytkowników. Zostało to oficjalnie potwierdzone w niedzielę. Mike Davidson, który w Microsoft pracuje m.in. nad nowym Bing i Edge, udostępnił zrzut ekranu i poinformował o nowej możliwości rozmawiania z Bing w sposób, jaki najbardziej nam odpowiada.

Na początku część użytkowników podejrzewała, że tony odpowiedzi przywrócą stare ustawienie Sydney, które stało się skandaliczne z powodu jego dziwacznego zachowania (niektórzy nazywają je "Bingiem z lobotomią"). W rzeczywistości nowe ustawienia są raczej trybami, w których Bing dostarcza kreatywnych odpowiedzi bez ujawniania cech osobowości czy emocji. Mike Davidson wyjaśnił, że kontrolki te pozwalają ustalić, jak przyziemne (precyzyjne) są odpowiedzi. Im bardziej przyziemne, tym mniej interesująca jest zwykle konwersacja.

Prawdopodobnie przełączniki nie zostaną na stałe. Davidson wyjawił, że według niego kontrolki przestaną być potrzebne, gdy zostanie poprawiony trening nowego Bing. Innymi słowy wyszukiwarka może stać się lepsza w wykrywaniu i ustalaniu najodpowiedniejszego tonu odpowiedzi na zadane pytanie. Pomogą jej w tym reakcje użytkowników, którzy są zachęcani do zostawiania kciuka w górę lub w dół pod każdą odpowiedzią.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia