Badanie zdjęć dotykiem i wsparcie dla iPada w Seeing AI

Badanie zdjęć dotykiem i wsparcie dla iPada w Seeing AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/12/2019, 9:00 PM

Liczba odsłon: 672

Seeing AI to aplikacja mobilna, która pomaga niewidomym i niedowidzącym lepiej zrozumieć świat dookoła. Mogą oni skierować kamerę telefonu na dowolną scenę na ulicy, w pomieszczeniu, biurze czy korytarzu, aby uzyskać werbalny opis tego, co "cyfrowe oczy" widzą. Mogą to być zarówno teksty w książkach, menu w restauracji, jak i znaki drogowe czy banknoty. Aplikacja korzysta też z technologii rozpoznawania twarzy, by opisywać wygląd fizyczny osób i odgadywać ich emocje. Microsoft przedstawia dziś kolejne funkcje, które trafią do Seeing AI.

Microsoft ogłosił dzisiaj kilka nowości dla Seeing AI, które powstały na podstawie feedbacku użytkowników:

  • Eksplorowanie zdjęć za pomocą dotyku: korzystając z Custom Vision Service oraz Computer Vision API, ta nowa funkcja pozwala użytkownikom stuknąć palcem obraz na ekranie dotykowym, aby usłyszeć opis znajdujących się na nim obiektów i ich relacji przestrzennej. W ten sposób można badać zawartość zdjęć wykonanych przez aplikację, przechowywanych w przeglądarce obrazów czy pochodzących z social media, przywołując menu opcji w zewnętrznych aplikacjach.
  • Natywne wsparcie dla iPada: Seeing AI będzie teraz oferować lepsze doświadczenie użytkownika na iPadzie i jego większym (niż w iPhonie) ekranie.
  • Poprawione kanały: użytkownicy mogą teraz personalizować kolejność pokazywanych kanałów, aby np. uzyskać łatwiejszy dostęp do ulubionych funkcji. Ułatwiono też dostęp do funkcji rozpoznawania twarzy na kanale osób, przenosząc tę funkcjonalność na ekran główny. Ponadto, gdy analizuje/przetwarza zdjęcia z innych aplikacji, Seeing AI będzie sygnalizować to powiadomieniem dźwiękowym.

Seeing AI od czasu wydania w 2017 r. wykorzystywał technologię AI i inkluzywny design, by pomóc ludziom w wykonaniu ponad 10 milionów różnego typu zadań. Seeing AI na smartfony z iOS pobrać można bezpłatnie ze sklepu Apple App Store. Aplikacja dostępna jest w kilkudziesięciu regionach, wśród których niestety nie ma Polski.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia