Azure SQL Data Warehouse 14x szybszy i o 94% tańszy od konkurencji

Azure SQL Data Warehouse 14x szybszy i o 94% tańszy od konkurencji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/7/2019, 9:19 PM

Liczba odsłon: 827

Podobnie jak w zeszłym roku Microsoft przedstawił wyniki benchmarków swojej chmurowej usługi analitycznej Azure SQL Data Warehouse. Jak wynika z badania GigaOm, usługa działa na czternastokrotnie wydajniej od Google BigQuery i AWS RedShift, a także jest do 94% tańsza. Poznajmy szczegóły.

W lipcu zeszłego roku GigaOm opublikował wyniki badań, z których wynikało, że Azure SQL Data Warehouse działał o 67% szybciej i był o 23% tańszy od Amazon Web Service RedShift. Od tego czasu wyniki Microsoftu zdążyły się poprawić. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez GigaOm wynika, że Azure SQL Data Warehouse jest 14 razy szybszy i tańszy nawet o 94% od wspomnianej konkurencji. Nikt inny nie wyprodukował niezależnych, akceptowanych przez branżę benchmarków, takich jak te. Ani AWS Redshift, ani Google BigQuery - chwali się Microsoft.

Azure

Microsoft podaje również, że Azure SQL Data Warehouse prześcignął Google BigQuery we wszystkich zapytaniach benchmarka TPC-H. Azure konsekwentnie zademonstrował też lepszy [stosunek] cena-wydajność w porównaniu do Google BigQuery i kosztował do 94% mniej w porównaniu z klastrami SQL Data Warehouse. Jeśli natomiast chodzi o porównanie z AWS Redshift, usługa Microsoftu osiągnęła lepsze wyniki w 86% zapytań i kosztowała do 31% mniej.

Przy okazji podania tych wyników Microsoft ogłosił ogólną dostępność Azure Data Lake Storage i Azure Data Explorer, a także udostępnienie poglądowej wersji możliwości mapowania przepływu danych w Azure Data Factory.

W zeszłym roku AWS utrzymywał, że Redshift jest 2x szybszy od Azure SQL Data Warehouse z jednym użytkownikiem i 1,6x szybszy z czterema równoległymi użytkownikami. Szkoda jednak, że firmy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii wspólnych benchmarków, które określiłyby wydajność ich usług. Bez standardowej metody pomiarów naprawdę trudno jest porównywać te produkty.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia