Azure IoT stanie się zapleczem dla inteligentnych łazienek

Azure IoT stanie się zapleczem dla inteligentnych łazienek

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/22/2018, 6:08 PM

Liczba odsłon: 1267

Kohler przechodzi właśnie transformację ze 145-letniego weterana produkcji wanien i toalet w cyfrowego lidera rewolucji smart home. Kohler Konnect to platforma dla inteligentnego domu, zbudowana na platformie Azure IoT, rozpoznająca głos i gesty rąk, biorąca pod uwagę pogodę i indywidualne zbiory ustawień. W inteligentnej łazience prysznic, wanna, toaleta, lustro i kran są połączone i możemy kontrolować je za pomocą mowy.

KOHLER Konnect + Azure IoT

Wirtualny asystent KOHLER Konnect będzie wiedział, o której godzinie się obudzimy, włączy nam prysznic, ustawi preferowaną temperaturę wody, zapali światła przy lustrach do preferowanej jasności i koloru, a także zrobi nam poranną prasówkę i złoży raport. "Koniec wchodzenia do zimnej łazienki i lodowatych strumieni wody uderzających cię w twarz. Kiedy spałeś, twoja inteligentna łazienka sprawdzała pogodę i ustawiała temperaturę w łazience na dokładnie taką, jak lubisz. Wie ona, kiedy się budzisz i przygotowuje prysznic kilka minut po uruchomieniu alarmu. Woda jest ustawiona na preferowane 92 stopnie [33ºC]. Twoje oświetlone lustro powoli rozjaśnia się, gdy wyczuje, że wchodzisz do pomieszczenia. Twoja deska sedesowa i ogrzewacze stóp są już nagrzane. Twoja osobista playlista na pobudkę wypełnia przestrzeń, gdy wchodzisz pod prysznic. Gdy z niego wyjdziesz, prosisz lustro, by włączyć światła w trybie makijażu i by złożyło raporty o pogodzie, nagłówkach i ruchu na drodze" - wyjaśnia producent.

Tworząc rozwiązania dla inteligentnych łazienek (ale też kuchni!), Kohler musiał zdecydować, jaka platforma będzie odpowiadać za zaplecze chmurowe i wsparcie dla IoT. Wybór padł na Microsoft Azure. Dlaczego? "Nie mamy głębokiego doświadczenia w rozwijaniu oprogramowania i IoT, nie mamy też globalnej prezencji centrów danych" - mówi Alex Wan, IT Director w Kohler Asia Pacific. "Porównaliśmy Azure i Amazon Web Services i zauważyliśmy, że Microsoft ma wielką prezencję i [prowadzi wielkie] inwestycje w Chinach, którym nie dorównuje Amazon, a także ogromny zasób centrów danych na całym świecie. Microsoft ma świetne osiągnięcia w Chinach i starał się osiągnąć zgodność z chińskimi przepisami dotyczącymi chmury obliczeniowej". Jak widać, producent z główną siedzibą w Wisconsin musiał zwyczajnie sprostać chińskim przepisom.

Kohler

"Kohler buduje nową generację produktów dla inteligentnych kuchni i łazienek, używając rozwiązań Microsoft Azure Internet of Things (IoT)" - objaśnia Microsoft. "Ta inteligenta armatura potrafi dostosowywać się do preferencji właściciela i dostarczać danych, które pomogą Kohlerowi spełniać oczekiwania klientów". Inteligentne rozwiązania Kohler trafią do sprzedaży w tym roku, początkowo dostępne tylko w USA, a niedługo potem na innych światowych rynkach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia