Azure Bot Service jest już oficjalnie dostępny!

Azure Bot Service jest już oficjalnie dostępny!

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 12/14/2017, 10:12 AM

Liczba odsłon: 1815

Coraz częściej podczas przeglądania Sieci trafiamy na wszelkiej maści boty, zarówno reklamowe, jak i informacyjne. Potrafią one w znaczący sposób usprawnić wiele procesów, jak chociażby procedury reklamacyjne czy diagnostyczne. To z kolei sprawia, że obsługa potencjalnego klienta staje się bardziej zautomatyzowana, a co za tym idzie, redukowane są w efekcie koszty jej zapewnienia. Oczywiście stworzenie takiego bota nie jest łatwą sprawą i wymaga sporego nakładu pracy, to jednak nie koniec trudności – gotowe rozwiązanie tego typu trzeba w końcu przechowywać na jakimś serwerze i dbać o jego utrzymanie. Na szczęście z biegiem czasu staje się to coraz łatwiejsze, głównie za sprawą specjalnie do tego przystosowanych usług oferowanych przez wyspecjalizowane firmy. Jedną z nich jest Azure Bot Service, czyli pierwsza na świecie Chmura Bot-as-a-Service, stworzona przez Microsoft.

Azure Bot Service

Pierwsze oficjalne zapowiedzi dotyczące Azure Bot Service pojawiły się już ponad rok temu, zaś od tego czasu rozwiązanie to stale było dopracowywane – aby w końcu zadebiutować na rynku, co miało miejsce w dniu dzisiejszym. Korzystając z nowej usługi, programiści mogą przyśpieszyć rozwój swoich botów przy pomocy Microsoft Bot Framework, jak również w prosty sposób wdrażać je na platformę Azure (nie tracąc przy tym rzecz jasna możliwości zarządzania). Największą zaletą takiego rozwiązania jest zdecydowanie fakt, że jest to rozwiązanie skalowalne – oznacza to, że w razie potrzeby możliwe jest rozszerzenie zasobów wykorzystywanych przez bota. Równocześnie z udostępnieniem Azure Bot Service ogłoszono generalną dostępność Language Understanding (LUIS). Jest to zbiór API który umożliwia systemom zrozumienie oraz interpretacje naturalnych metod komunikacji.

Zastosowanie botów w dalszym ciągu nie przestaje budzić pewnych kontrowersji etycznych, jednak skala ich zastosowania bez przerwy rośnie. Najlepszym tego przykładem jest właśnie sama usługa Azure Bot Service, do której zapisało się już ponad 240 tysięcy programistów. Oczywiście nie oznacza to, że każdy z nich stworzy własnego bota, jednak nie sposób nie dostrzec ogromu tej liczby…

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia