Azure AD B2B Collaboration ze wsparciem dla kont Google

Azure AD B2B Collaboration ze wsparciem dla kont Google

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/28/2018, 9:29 PM

Liczba odsłon: 799

Azure Active Directory B2B Collaboration to funkcja, która ułatwia udostępnianie aplikacji i współpracę między firmami w bezpieczny sposób. Możliwe, że to nawet jedna z najszybciej rozwijających się funkcji Microsoftu - do współpracy przy użyciu Azure AD B2B zapraszanych jest miesięcznie ponad milion użytkowników. Celem Microsoftu jest tu umożliwienie współpracy z osobami z dowolnej organizacji na świecie niezależnie od tego, czy mają Azure AD, czy nawet dział IT. Z tego właśnie powodu dodano wsparcie dla Google ID.

Do tej pory wspieraliśmy użytkowników, korzystających z Azure AD i kont Microsoft (lub logujących się na nich tylko na dany czas), i tak, słyszeliśmy wasz entuzjazm dotyczący federacji z dostawcami tożsamości innymi niż Microsoft. Z przyjemnością ogłaszam, że Google jest pierwszym zewnętrznym dostawcą tożsamości, obsługiwanym przez Azure AD! - poinformował dziś Alex Simons z Microsoft Identity Division. Wsparcie dla kont Google działa już w wersji public preview. Włączenie federacji Google dla B2B w naszej organizacji spowoduje, że zaproszeni użytkownicy Gmaila będą mogli używać swojej tożsamości Google do logowania się i współpracy. Nie muszą już tworzyć konta Azure AD ani konta Microsoft, aby uzyskać dostęp do aplikacji i zasobów, które udostępnia im dana organizacja zewnętrzna.

W obecnej fazie testowej obsługiwane są tylko konta Google z rozszerzeniem @gmail.com. Wsparcie dla tożsamości Google można włączyć w Relacjach organizacji - nowym doświadczeniu administratora, które pozwala zarządzać wszystkimi ustawieniami związanymi z zewnętrzną współpracą. W obszarze tym można wyświetlić listę użytkowników z innych organizacji i utworzyć niestandardowe zasady dla gości, takie jak warunki korzystania czy prawa dostępu. Microsoft zapowiada ponadto dodanie kolejnych sposobów uwierzytelniania dla użytkowników B2B i innych funkcji współpracy w ramach relacji organizacji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia