Autowypełnianie haseł w Edge może teraz wymagać uwierzytelnienia

Autowypełnianie haseł w Edge może teraz wymagać uwierzytelnienia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/7/2021, 7:50 PM

Liczba odsłon: 2720

Microsoft Edge oferuje wbudowane możliwości między innymi zapisywania, edytowania, podglądania i autouzupełniania haseł. Teraz, aby dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, Microsoft dodaje do przeglądarki nowe ustawienie, dzięki któremu przed autowypełnieniem hasła będzie wymagane uwierzytelnienie. Użytkownik sam zadecyduje, czy je w ogóle włączyć, a jeśli tak, to jak często będzie musiał potwierdzać swoją osobę.

Nowe ustawienie w Microsoft Edge Canary (wersja 91.0.849.0) odkrył użytkownik Reddita, Leopeva64-2. Wygląda na to, że testy są prowadzone z ograniczoną liczbą Insiderów, jako że wielu użytkowników (w tym my) jeszcze go nie widzi. Ustawienie to mieści się na stronie Hasła w Ustawieniach > Profile i przy włączonym zapamiętywaniu haseł pozwala ustalić, czy logować użytkownika automatycznie, czy wymagać uwierzytelnienia.

Zapisane hasła w Edge

W tym drugim, nowym przypadku przed wprowadzeniem hasła Edge będzie wymagał podania hasła, którego używamy na komputerze. W rozwijanym menu można wybrać, jak często będzie to konieczne: zawsze, co minutę albo w każdej sesji. Pierwsza opcja może być uciążliwa, ale zapewnia najwięcej bezpieczeństwa, szczególnie w scenariuszach, gdy często odchodzimy od komputera i/lub mogą z niego wtedy korzystać inne osoby (a Windows nie ma ustawionej automatycznej blokady).

Choć ustawienie w ogóle nie jest obligatoryjne, to jednak warto będzie rozważyć jego włączenie. Jedyne, do czego można się przyczepić to... dlaczego dopiero teraz? Naszym zdaniem taka opcja powinna być zawarta w Edge już od samego początku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia