Automatyzacja powiadomień o zmianach w tabeli Loop

Automatyzacja powiadomień o zmianach w tabeli Loop

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/10/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 113

Wcześniej w tym roku Microsoft umożliwił automatyzację procesów w tabelach programu Loop. Początkowo reguły umożliwiały generowanie e-maila w Outlook lub wiadomości w Teams do podanych odbiorców. Wymagało to jednak aktywnej licencji Power Automate. Dalsze innowacje w tym obszarze sprawiają, że automatyzacja staje się szerzej dostępna, również dla użytkowników bez tej licencji.

Microsoft poinformował, że wszyscy użytkownicy mogą teraz aktywować powiadomienia w aplikacji, aby członkowie zespołu byli na bieżąco z istotnymi dla nich zmianami w tabelach Microsoft Loop. Jak to zrobić?

  1. Otwórz istniejącą stronę Microsoft Loop, zawierającą tabelę lub tablicę Loop.
  2. Na pasku narzędzi składnika kliknij "..." i wybierz Reguły.
  3. Z rozwijanych menu wybierz wyzwalacz i warunek, a następnie wybierz Powiadomienia w Loop.
  4. Dodaj odbiorców powiadomień i kliknij Potwierdź.
  5. Automatyzacja powiadomień o zmianach w tabeli Loop

  6. Po zapisaniu reguły, gdy warunki zostaną spełnione, wskazani użytkownicy dostaną powiadomienia w Loop.

Według Microsoftu funkcjonalność jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Gdy my ją testowaliśmy, nie do końca tak było (najwyraźniej wdrażanie jeszcze trwa). W przeglądarce Firefox w ogóle nie udało się otworzyć okna dialogowego reguł, choć interfejs był polski. W Edge udało się otworzyć okienko, ale tekst był po angielsku, brakowało opcji powiadomień w Loop i całość nie działała zbyt stabilnie. Tłumaczy to dopisek "Preview" po otwarciu tego doświadczenia.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/custom-in-app-notifications-for-updates-to-loop-tables

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia