Asystent aktualizacji Creators Update zdradza numer wersji RTM

Asystent aktualizacji Creators Update zdradza numer wersji RTM

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/24/2017, 12:05 PM

Liczba odsłon: 3455

Creators Update, czyli testowana w programie Windows Insider kolejna duża aktualizacja Windows 10, publicznie zadebiutuje w kwietniu i - podobnie jak Anniversary Update - będzie udostępniany falowo. Microsoft szykuje jednak specjalną aplikację asystenta, która pomoże w aktualizacji już od dnia premiery. Aplikacja zdradza numer wersji RTM. Okazuje się, że kompilacja o takim numerze została już wydana w Slow Ring.

Aplikacja o nazwie Windows 10 Update Assistant wyciekła właśnie do sieci za sprawą entuzjasty Microsoft, znanego z Twittera użytkownika WalkingCat. Jako że jest to najwyraźniej testowe i nieoficjalne wydanie, nie zachęcamy do jego instalacji poza testową maszyną wirtualną (wciąż robimy to na własną odpowiedzialność). Asystent prezentuje się standardowo, jeśli przypomnimy sobie wcześniejsze aplikacje prowadzące użytkownika do nowych wersji systemu. Brak tu jednak jeszcze kluczowej funkcjonalności, a więc możliwości pobrania oficjalnego Creators Update.

Windows 10 Update Assistant

Po uruchomieniu aplikacji ujrzymy komunikat informujący nas, że "Jedną z najlepszych funkcji Windows 10 jest to, że staje się on lepszy z każdą aktualizacją. Na tym PC nie znajduje się obecnie najnowsza i najlepiej chroniona wersja Windows 10. Na tym PC znajduje się wersja 14393. Najnowszą wersją jest 15063". Innymi słowy, Windows 10 Update Assistant sygnalizuje, że build RTM dla Creators Update to 15063. Kompilacja o tym numerze trafiła do Insiderów kilka dni temu, wczoraj dotarł do kręgu Slow i prawdopodobnie niebawem dotrze też do wszystkich użytkowników Anniversary Update.

Windows 10 Update Assistant

Asystent aktualizacji pozostaje niefunkcjonalny dlatego, że w Redmond nie naciśnięto jeszcze dużego, czerwonego przycisku, który zatwierdza aktualizacje. Gdy ta zostanie oddana do użytku, numer wersji naszego systemu z 14393 (1607) przeskoczy na 15063 (1704).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia