Apple wypuści drugą swoją aplikację w Microsoft Store?

Apple wypuści drugą swoją aplikację w Microsoft Store?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/3/2019, 9:15 PM

Liczba odsłon: 1026

Gdy przed rokiem iTunes został wydany w Sklepie Microsoft, było to wydarzenie wręcz historyczne. Powodów było kilka, w tym taki, że to pierwsza aplikacja Apple'a wydana w tym sklepie. Dla porównania - Microsoft oferuje w Apple App Store już ponad 60 swoich aplikacji na iPada i iPhone'a... Tak czy inaczej zapowiada się, że Apple na jednej aplikacji nie poprzestanie.

Apple dołączył do grona pierwszoligowych wydawców w Microsoft Store, wśród których znaleźć można choćby Spotify czy Adobe. Na odtwarzaczu iTunes jednak chyba się ta przygoda nie skończy. W Sieci pojawiły się dowody, że gigant z Cupertino myśli o wydaniu aplikacji iCloud. Na taki trop wpadł WalkingCat, który na swoim Twitterze zarzucił enigmatycznym "AppleInc.iCloud_nzyj5cx40ttqa", by później potwierdzić, że aplikacja najprawdopodobniej zmierza do Microsoft Store.

Warto pamiętać, że iCloud jest już dostępny dla urządzeń z Windows w formie klasycznej aplikacji. Jeśli wspomniane pogłoski dojdą do skutku, to Apple prawdopodobnie skorzysta z technologii Centennial, by przeportować swoją aplikację Win32 do postaci UWP, tak jak to zrobił z iTunes.

iTunes w wersji UWP zapewne nie będzie różnił się niczym szczególnym od istniejącej aplikacji Win32... chyba że tym, że pobrać go będzie można z Microsoft Store, co w niektórych scenariuszach (kłania się Windows 10 w trybie S) jest jedyną dozwoloną formą pozyskiwania oprogramowania.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia