Apple ma w planach nowego 16-calowego Macbooka Pro

Apple ma w planach nowego 16-calowego Macbooka Pro

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 10/21/2019, 1:22 PM

Liczba odsłon: 1194

Jeśli jesteś fanem sprzętu Apple i potrzebujesz przenośnego komputera do pracy, to niestety jesteś skazany na maksymalnie 15-calową matrycę, co mówiąc szczerze, może nie być wystarczające, jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni roboczej. Na rynku komputerów z Windowsem 17-calowe matryce są czymś powszechnym, jednak oczywiście z większymi rozmiarami ekranu idą też w parze większe rozmiary samego urządzenia. Apple również chce zaoferować więcej przestrzeni swoim użytkownikom i najwyraźniej w planach ma 16-calowego MacBooka Pro.

Dlaczego nie 17-calowego? Prawdopodobnie chodzi o to, by utrzymać ten wyjątkowo smukły wygląd komputera. Jeden dodatkowy cal przekątnej i tak zrobi sporą różnicę, co zresztą widać na poniższej grafice. Co najciekawsze, nowa, większa wersja Macbooka Pro wcale nie będzie dużo większa od dotychczasowej wersji, bo ten dodatkowy cal zostanie uzyskany przede wszystkim poprzez zmniejszenie ramek wokół ekranu.

MacBook Pro 16

Informacja została opisana na francuskim portalu Mac Generation. Jest to rzecz jasna nieoficjalny przeciek, do którego dotarł jeden z ciekawskich użytkowników macOS Catalina 10.15.1 beta 2. Znalazł on w systemie miniaturkę nowego komputera, opisaną nazwą com.apple.macbookpro-16-silver.icns. Poza większym ekranem nowy Macbook Pro ma otrzymać nową, ulepszoną klawiaturę, ładowanie 96W oraz procesory 9 generacji Coffee-Lake-H z grafiką AMD Navi. Podobny krok podjął ostatnio Microsoft, który zaprezentował nową, 15-calową wersję Surface Laptop 3.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia