Aplikacje z Androida w Windows 8 Pro

Aplikacje z Androida w Windows 8 Pro

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 2/12/2013, 5:21 PM

Liczba odsłon: 5162

Instalacja aplikacji dedykowanych dla systemu Android jest już możliwa w Windows 8 Pro na PC i tablecie Surface Pro. Wszystko dzięki nowemu emulatorowi studia BlueStack.

W dalszym ciągu największą bolączką najnowszego systemu Microsoftu jest stosunkowo niewielka ilość aplikacji dostępnych w Windows Store, szczególnie tych darmowych, w porównaniu do zbioru programów systemu Android. W Windows Store użytkownik nie znajdzie np. natywnych programów Facebooka i Twittera, a dostępne zamienniki rzadko mogą równać się z funkcjonalnością tych oryginalnych.

Studio BlueStack prace nad odpowiednią aplikacją dla systemu Windows 8 rozpoczęło prawie dwa lata temu. Ostatecznie deweloperzy zdecydowali się wstrzymać z pochopnym jej wydaniem, ze względu na wielką niewiadomą, jaką był wtedy tablet Surface. Zwykły Microsoft Surface, oparty na architekturze ARM, nie umożliwia uruchomienia standardowych aplikacji desktopowych. Inaczej jest w przypadku ostatniego produktu Microsoftu - tabletu Surface Pro, opartego na 32 i 64-bitowej architekturze procesora z systemem Windows 8 Pro, który pozwala na korzystanie z takich programów, również w środowisku dotykowym.

Chociaż baza aplikacji w systemie Android jest ogromna, to sam program studia BlueStack nie wydaje się wnosić żadnej rewolucji. Na pewno w pewnym stopniu będzie on przydatny tym użytkownikom, którzy na co dzień korzystają z Androida w swoim telefonie. Nie należy się jednak spodziewać, że aplikacje Androida w pełni zastąpią te, które są powszechnie dostępne w Internecie. Trzeba mieć też nadzieję, że BlueStack i podobne pomysły szybko staną się marginalną potrzebą, a Windows Store zapełni się wartościowymi aplikacjami.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia