Aplikacje na Windows 8 i Windows Phone 8.1 od dziś bez aktualizacji

Aplikacje na Windows 8 i Windows Phone 8.1 od dziś bez aktualizacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/1/2019, 6:23 PM

Liczba odsłon: 2346

Wygaszanie wsparcia dla poszczególnych funkcji systemów Windows Phone 8/8.1 i Windows 8/8.1 właśnie weszło na kolejny etap. Zgodnie z zapowiedziami od dziś nie można już pobierać aktualizacji oprogramowania z Microsoft Store na wszystkich wspomnianych systemach z wyjątkiem Windows 8.1. Jedyną opcją pozostaje upgrade, choć nie wszystkie urządzenia się na niego załapują.

1 lipca 2019 r. Microsoft przestanie dostarczać aktualizacje dla aplikacji na urządzeniach z Windows Phone 8.x lub starszym oraz z Windows 8. Nadal będzie można publikować aktualizacje dla wszystkich aplikacji (także tych z pakietami dla WP 8.x lub starszych wersji i z pakietami dla Windows 8). Aktualizacje te będą jednak udostępniane tylko urządzeniom z Windows 10.

Windows 8 przestał być wspierany 12 stycznia 2016 roku, jednak do tej pory mógł jeszcze pobierać aktualizacje oprogramowania z Microsoft Store. Od dziś to niemożliwe. Z tego pierwszego wydania korzysta jeszcze nieznaczny odsetek użytkowników Windows, którzy z jakiegoś powodu nie pobrali aktualizacji Windows 8.1. Cóż, teraz jest ku temu kolejny dobry powód. Wsparcie dla Windows 8.1 potrwa do 1 lipca 2023 r., a możliwość pobierania aktualizacji aplikacji - jeszcze dłużej.

Reklama

Wsparcie dla Windows Phone 8.1 zakończyło się 11 lipca 2017 r. Część telefonów z tym systemem załapała się na upgrade do pierwszego wydania Windows 10 Mobile, jednak wraz z kolejnymi wydaniami lista zgodnych urządzeń mocno się kurczyła. Windows 10 Mobile będzie nadal umożliwiał pobieranie aktualizacji oprogramowania, więc warto (o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy) sprawdzić, czy nasz telefon da się zaktualizować do W10M.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia