Aplikacje Microsoft Office i OneNote wydane na tablety Amazon Fire

Aplikacje Microsoft Office i OneNote wydane na tablety Amazon Fire

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/27/2021, 6:57 PM

Liczba odsłon: 1978

Microsoft poinformował dziś, że aplikacje Microsoft Office i OneNote są już dostępne na tablety Amazon Fire i można je pobierać ze sklepu Amazon Appstore. Dołączają one do aplikacji Outlook i OneDrive, które były dostępne na Amazon Fire już wcześniej. Dzięki oferta platformy Microsoft 365 na tych urządzeniach mocno się rozwinęła.

Microsoft zaplanował wydanie aplikacji, by zbiegło się w czasie z wydaniem zestawu Amazon Fire HD 10 Productivity Bundle, który obejmuje nowy tablet Amazon Fire HD 10 lub Fire HD 10 Plus, odłączany futerał na klawiaturę i 12-miesięczną subskrypcję Microsoft 365 Personal, która obejmuje aplikacje Office w wersjach premium, 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive i inne dodatki. Pakiet trafił do przedsprzedaży w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii.

Amazon

Ujednolicona aplikacja Microsoft Office oferuje zintegrowane środowisko, w którym łączy programy Word, Excel i PowerPoint. Eliminuje to potrzebę pobierania lub przełączania się między pojedynczymi aplikacjami, oszczędzając czas i miejsce na dysku. Więcej na temat rozwiązania (tu w kontekście takiej aplikacji na Androida) pisaliśmy m.in. w artykule "Jedna aplikacja, by zastąpić wszystkie. Nowa aplikacja Office na Androidze". Podobnie tu, na tablecie Amazon Fire, Office pozwala łatwo tworzyć i edytować pliki, podpisywać dokumenty jednym dotknięciem, robić notatki skanować, edytować i konwertować zdjęcia do formatu PDF lub wydobywać z nich tekst i umieszczać go w dokumencie lub tabeli.

Aplikacje mobilne Office oraz OneNote można pobrać za darmo ze sklepu Amazon Appstore we wszystkich krajach, w których Amazon sprzedaje tablety Amazon Fire. Korzystanie z części funkcjonalności Office jest darmowe po zalogowaniu się na darmowym koncie Microsoft. OneNote również jest darmowy po zalogowaniu się na konto. Obie aplikacje są też od dawna dostępne na Androida i iOS.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia