Aplikacje Bing na Windows Phone już bez "Bing" w tytule

Aplikacje Bing na Windows Phone już bez "Bing" w tytule

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/11/2014, 2:26 PM

Liczba odsłon: 2265

W sierpniu zeszłego roku Microsoft zaczął wypuszczać mobilne wersje aplikacji Bing. Dotychczas znane z Windows 8 Wiadomości Bing, Bing Sport, Bing Pogoda czy Bing Finanse zostały dodane do Sklepu Windows Phone jako pierwsze. Wkrótce dołączyły do nich Bing Podróże, Bing Jedzenie i Napoje oraz Bing Zdrowie i Kondycja.

Dziś wszystkie te aplikacje zostały uaktualnione za jednym zamachem. Zmieniły się przede wszystkim ich nazwy. Od dzisiaj nie noszą już one przedrostka "Bing" w tytule. Przykładowo "Bing Podróże" to już tylko "Podróże" itd. Prawdopodobnie aktualizacja nie wnosi oprócz tego żadnych nowości, a bynajmniej nie zostały one wyszczególnione w dzienniku zmian.

Bing

Nie zostało powiedziane, dlaczego Microsoft zdecydował się na tak istotną zmianę. Aplikacje te zyskały bowiem sporą rozpoznawalność pod szyldem "Bing". Dzięki temu identyfikacja całej serii może okazać się dla nowych osób trudniejsza. Niewykluczone, że podobnemu zabiegowi zostaną poddane aplikacje na Windows 8, choć na razie nic tego nie zwiastuje.

Ostatnimi czasy Microsoft dość regresywnie aktualizuje serię Bing. Niedawno Podróże Bing utraciły dość istotną funkcję, teraz uproszczeniu uległy także nazwy aplikacji. Czas pokaże, czy tak dalece idący minimalizm to rzeczywiście strzał w dziesiątkę.