Aplikacje ARM64 można już zgłaszać do Sklepu!

Aplikacje ARM64 można już zgłaszać do Sklepu!

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/16/2018, 9:45 AM

Liczba odsłon: 1294

W maju tego roku Microsoft udostępnił programistom narzędzia deweloperskie dla ARM64, a dzisiaj dowiadujemy się, że Sklep Microsoft już oficjalnie akceptuje aplikacje działające w tym trybie. To duży krok do przodu w kwestii rozwoju aplikacji w ekosystemie Windows 10.

Narzędzia deweloperskie ARM64 pozwoliły twórcom oprogramowania wydawać aplikacje na 64-bitowe procesory ARM, ale również rekompilować już istniejące programy, które do tej pory mogły działać w środowiskach x86, x64 oraz ARM32. Windows 10 w edycji dla procesorów ARM nie pozwalał uruchamiać klasycznych aplikacji 64-bitowych, dlatego też możliwość tworzenia natywnych programów ARM64 jest istotna w rozwoju tej platformy. Ważne jest też, że aplikacje Win32 również będą mogły być rekompilowane do ARM64.

Deweloperzy w końcu mogą zgłaszać swoje programy ARM64 do Sklepu Microsoft. Firma podjęła tę decyzję chyba w najlepszym możliwym momencie, ponieważ na przedświątecznych wyprzedażach będzie można kupić wiele urządzeń ARM z procesorami Qualcomm Snapdragon, a duża baza aplikacji AMR64 z pewnością skłoni do zakupu więcej użytkowników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia