Aplikacja Xbox zaktualizowana w Windows 10, Game DVR trafia na PC

Aplikacja Xbox zaktualizowana w Windows 10, Game DVR trafia na PC

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/22/2015, 10:49 PM

Liczba odsłon: 4242

Windows 10 będzie pierwszym systemem Microsoftu, stawiającym na tak głęboką integrację z konsolą Xbox One. Po wielu zapowiedziach, które usłyszeliśmy na początku tego roku, aplikacja Xbox doczekała się solidnej aktualizacji. Co ciekawe, twórcy ogłosili, że by skorzystać ze wszystkich nowych funkcjonalności, niezbędna będzie instalacja builda 10061, który... jest niemożliwy do zainstalowania przez użytkowników, nie będących pracownikami Microsoft.

Niecały tydzień temu kompilacja o numerze 10061 pojawiła się w aplikacji Windows Update u tych użytkowników, którzy zainstalowali wyciekły build 10056. Kompilacja wprawdzie wydaje się dostępna, ale każda próba jej pobrania kończy się fiaskiem. Tak czy inaczej, Microsoft postanowił wypuścić aktualizację swojej flagowej aplikacji, która m. in. umożliwi integrację Windows 10 z Xbox One. Jedną z kluczowych nowości jest Game DVR, który wspiera już tytuły na PC. Funkcja pozwala nagrywać klipy z gier i dzielić się nimi z przyjaciółmi. By uruchomić Game DVR, wykonujemy skrót klawiszowy Windows + G, po czym z otwartego menu wybieramy interesującą nas opcję. Aplikacja wspiera także zrzuty ekranu.

Aktualizację otrzymał także dynamiczny kafelek Xbox w menu Start. Na jego obszarze wyświetli się obraz z gry oraz komunikaty o nowych wiadomościach. Jeśli chodzi o wnętrze aplikacji, pojawiła się możliwość przeglądania profilów graczy wraz z awatarem (sprawdźcie nową aplikację Avatars) i informacjami o lokalizacji, reputacji i kadencji. Użytkownik - jeśli chce - może zamieścić swoje prawdziwe imię i nazwisko (dotychczas jedyną opcją był pseudonim). Mamy też dobrą wiadomość dla posiadaczy Xbox One. Windows 10 będzie odtąd posiadał wgrane sterowniki dla konsolowego kontrolera. Oznacza to, że podłączymy go do naszego komputera jak każde inne urządzenie plug-and-play.

Dzisiejsza aktualizacja Xbox została oznaczona jako majowa (May update). Podobne komunikaty będą docierać do nas coraz częściej - Microsoft już wcześniej ogłosił, że aplikacja Xbox dla Windows 10 będzie aktualizowana z miesięczną częstotliwością.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia