Anniversary Update dla Windows 10 Mobile - jeszcze nie dziś

Anniversary Update dla Windows 10 Mobile - jeszcze nie dziś

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/2/2016, 8:21 PM

Liczba odsłon: 2293

Anniversary Update to głośno zapowiadana aktualizacja Windows 10 dla PC, urządzeń mobilnych i Xbox One. Przez wiele miesięcy uważało się, że będzie ona udostępniona dokładnie w pierwszą rocznicę urodzin Windows 10, a więc 29 lipca tego roku. Microsoft zmienił jednak harmonogram. Jako pierwszy odpowiednik Anniversary Update (tu pod nazwą Summer Update) dotarł do Xbox One. Aktualizacja była gotowa 30 lipca. Następny w kolejce był Windows 10 na PC, który dziś w nocy otrzymał poglądową aktualizację zbiorczą 14393.10, tożsamą z wersją RTM. Anniversary Update zaczął już być stopniowo udostępniany dla ogólnodostępnego wydania systemu. Pozostaje jeszcze pytanie - co ze smartfonami?

Jak się okazuje, przedstawiana wcześniej kolejka priorytetów została niemal całkowicie przestawiona. Jako pierwsze nową aktualizację miały otrzymać PC i smartfony, zaś w dalszej kolejności konsole Xbox One i HoloLens. Jak było dotąd - już wiemy. Jak przedstawia się kwestia Windows 10 Mobile? Microsoft ogłosił, że uaktualnienie "zacznie być rozpowszechniane w nadchodzących tygodniach". Nie ma więc nawet co liczyć, że smartfony i mniejsze tablety zbyt szybko podzielą los PC i Xbox One.

Brak aktualizacji dla wydania oficjalnego nie oznacza, że nie można z niej korzystać w inny sposób. Pozwala na to program Windows Insider. Jeśli przystąpiliście lub zamierzacie przystąpić do Fast Ring, Slow Ring lub Release Preview, możecie pobrać aktualizację zbiorczą 14393.5, w przypadku Windows 10 Mobile tożsamą z RTM Anniversary Update.

Jeśli zaś chodzi o Windows 10 Anniversary Update dla PC, aktualizacja będzie wdrażana falowo, dlatego niemal pewne jest, że nie wszystkie regiony załapią się na nią w ciągu dzisiejszego dnia. Jeśli więc wasz Windows Update odpowiada milczeniem... Pozostaje jedynie poczekać. Z pomocą przyjdzie też wydanie w formie obrazu ISO, który pozwoli zainstalować najnowszą kompilację bez udziału Windows Update.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia