'Android jest zaniedbany, a Apple ograniczony'

'Android jest zaniedbany, a Apple ograniczony'

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/15/2012, 4:43 PM

Liczba odsłon: 2079

Środowisko Androida jest zaniedbane, a użytkownicy iOS ciągle napotykają się na nowe ograniczenia. Tak w kwestii rywalizacji Windows Phone 8 z innymi systamami wypowiedział się Steve Ballmer.

Na temat konkurencji na polu systemów dla telefonów komórkowych dyrektor wykonawczy Microsoftu rozmawiał z współzałożycielem serwisu LinkedIn - Reidem Hoffmanem.

Ballmer zaznaczył, że bardzo duża ilość dostępnego sprzętu od różnych producentów z systemem Android powoduje brak spójności i problemy z bezpieczeństwem ze względu na zróżnicowane komponenty. CEO Microsoftu powiedział też kilka słów na temat rozwijanego przez Apple systemu iOS twierdząc, że system Apple podlega dużej kontroli ze strony producenta, ma wiele ograniczeń, a zakup takiego urządzenia to duży wydatek.

Dlatego Steve Ballmer uważa, że Microsoft może wykorzystać problemy swoich konkurentów. Nasi klienci poszukują ciekawej alternatywy i tutaj szukamy swojej szansy. Windows Phone 8 ma być najbardziej spersonalizowanym systemem dostępnym na rynku. Użytkownik wyciągając telefon z kieszeni, chce od razu widzieć najważniejsze dla niego elementy.

Windows Phone dopiero zaczyna walkę o swoją pozycję na rynku smartphonów i Microsoftowi może zająć trochę czasu zanim dogoni Androida i system Apple. Ballmer zaznacza przy tym, że Windows Phone 8 może zagospodarować do tej pory opuszczone sektory. Do smartphonów można dodać jeszcze wiele ważnych i ciekawych funkcji. Istnieje tu duża przestrzeń dla innowacyjnego podejścia do tematu przez producentów, operatorów i samych użytkowników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia