Android 12L już na Surface Duo/Duo 2. Co nowego?

Android 12L już na Surface Duo/Duo 2. Co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/25/2022, 4:00 PM

Liczba odsłon: 1682

Microsoft zaczął w końcu udostępniać aktualizację do Androida 12L dla swoich smartfonów z dwoma ekranami. Zgodnie z opisem aktualizacja ta ma zapewnić mocniejsze więzi między twoim PC z Windows 11 i urządzeniem Duo, czyniąc codzienne życie łatwiejszym. Co dokładnie wprowadza ten upgrade?

Aktualizacja wprowadza znaczące odświeżenie wizualne ze znajomymi efektami i większą spójnością. Microsoft twierdzi, że urządzenia Surface Duo używają teraz "dopasowanego języka wizualnego" Fluent UI dla podstawowych składników systemu na Windows i Androidzie, takich jak ujednolicona ikonografia, kolory, kontrolki czy Ustawienia. Aktualizacja dodaje też nowy mechanizm dynamicznego tworzenia motywów, który umożliwia personalizację za pomocą palet kolorów. Można je zastosować w całym systemie w zależności od wybranej tapety albo korzystając z gotowych wariantów.

Android 12L dla Surface Duo i Duo 2

Android 12L dla Surface Duo i Duo 2 dostarcza również nowe menu pióra, które można wywołać, klikając przycisk skrótu Surface Slim Pen 2. Menu zapewnia szybki dostęp do ulubionych aplikacji do rysowania oraz możliwość robienia zrzutów ekranu i robienia adnotacji. Inne zmiany to zaktualizowane widżety, bardziej przestronny układ, optymalizacje kontrastu i nowy pulpit nawigacyjny prywatności, który śledzi użycie kamery, mikrofonu i lokalizacji, a także nowa tapeta inspirowana Windowsem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia