Android 10 wkracza na telefony Samsung Galaxy. Co nowego w One UI Beta?

Android 10 wkracza na telefony Samsung Galaxy. Co nowego w One UI Beta?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/14/2019, 2:44 PM

Liczba odsłon: 1325

Android 10, mimo że wydany ponad miesiąc temu, ma przed sobą długą drogę na smartfony użytkowników. Jako pierwsze przyjęły go oczywiście smartfony Google i jak dotąd niewielu producentów zaczęło wdrażać nowy system. Spośród nich wyłonił się właśnie Samsung, który ogłosił dziś zmiany w w One UI Beta Program. Dzięki niemu posiadacze smartfonów Galaxy S10 mogą już teraz testować nowego Androida.

W aktualizacji One UI znajdujemy sporo zmian na poziomie interfejsu. Samsung postawił na łatwość użycia i przejrzystość, co objawia się m.in. redukcją wyskakujących okienek, minimalizmem wskaźników ładowania czy uproszczonym układem przycisków. Powiadomienia zabierają teraz mniej cennego miejsca na ekranie i pozwalają skupić się na głównych zadaniach. Pozostajecie skupieni, ciesząc się ulubioną zawartością na pełnym ekranie i nigdy nie przegapiając kluczowych informacji - pisze Samsung.

Aktualizacja zapewnia też nowe wrażenia estetyczne. Najważniejsze jest tu rozszerzenie ciemnego motywu, który pomaga użytkownikom pracować w późniejszych porach, inteligentnie dostosowując jasność obrazów, tekstu i kolorów na ekranie oraz zmniejszając zużycie baterii. Jak można zobaczyć w galerii powyżej, ekran blokady automatycznie dopasowuje kolor i format zegara oraz powiadomień, by były zawsze dobrze widoczne.

One UI pomaga nam również zadbać o higienę korzystania z urządzenia poprzez tryb skupienia i historię użytkowania. Dzięki nim możemy zarządzać czasem aktywności, ale też zminimalizować wszelkie "przeszkadzajki". Pojawiły się też funkcje typowo użytkowe, jak np. możliwość usunięcia (lub zachowania) duplikatów zdjęć.

Aby skorzystać z tych nowości przed oficjalną premierą, należy dołączyć do programu Beta, choć nie wiadomo, kiedy opcja stanie się dostępna w Polsce. Wstępne raporty mówią o dostępności w Korei, Niemczech i USA. Samsung poinformował, że testy obejmą modele Galaxy S10E, S10, S10 Plus oraz S10 5G.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia