Amazon Assistant kolejnym rozszerzeniem w Microsoft Edge

Amazon Assistant kolejnym rozszerzeniem w Microsoft Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/13/2016, 3:55 PM

Liczba odsłon: 3692

W marcu tego roku wraz z wydaniem poglądowego builda 14291 Microsoft po raz pierwszy udostępnił Insiderom rozszerzenia do przeglądarki Edge. Firma zapowiedziała wówczas, że kolejne rozszerzenia są w drodze. Rzeczywiście, w międzyczasie swój wkład zaoferował AdBlock Plus i Last Pass. Na liście oczekujących znalazł się też Amazon, który - jak dziś ogłosił Microsoft - ukończył swoje rozszerzenie, dostępne już dla Windows Insiderów.

Dostępność wtyczki ogłosił przed chwilą Microsoft na kanale @MSEdgeDev: "Dokładnie w Prime Day [wielka promocja w sklepie Amazon] Amazon Assistant dla Microsoft Edge stał się dostępny dla Windows Insiderów". Wtyczkę można już pobrać ze Sklepu Windows.

Jak wynika z opisu wtyczki, Amazon Assistant pomaga użytkownikowi w podjęciu dobrych decyzji, gdy robi zakupy online, oraz oferuje dostęp do kilku funkcji:

  • Okazja dnia: nigdy nie przegap okazji. Asystent dostarcza najlepszych okazji każdego dnia.
  • Porównywanie produktów: miej oko na produkt i porównuj ceny, by zaoszczędzić czas i pieniądze.
  • Uniwersalna lista życzeń: zapisuj produkty z dowolnej witryny w zakładce z listą życzeń.
  • Skróty: oszczędzaj czas. Asystent oferuje ci skróty do popularnych miejsc docelowych Amazon bezpośrednio w twojej przeglądarce.

W opisie aplikacji znajduje się także odnośnik do strony www.amazon.com/assistant, na której znajdziemy rozszerzenia dla przeglądarek Firefox, Chrome, Internet Explorer, Sogou Explorer, 360 i Opera. Nieobecność Edge na tej liście tłumaczyć można (bardzo) niedawnym wydaniem rozszerzenia.

Amazon Assistant jako rozszerzenie do Microsoft Edge pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows. Do jego działania wymagana jest jedna z najświeższych kompilacji Windows 10 Insider Preview. Wtyczka jest obecnie dostępna w 10 wersjach językowych, wśród których niestety nie ma jeszcze wersji polskiej.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia