AltspaceVR z nowymi funkcjami kreacji wirtualnego świata

AltspaceVR z nowymi funkcjami kreacji wirtualnego świata

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/10/2018, 9:56 PM

Liczba odsłon: 1468

W październiku zeszłego roku Microsoft przejął AltspaceVR, platformę społecznościową VR, którą stopniowo rozwija w myśl swojej wizji. W ostatniej aktualizacji pojawił się nowy, łatwy sposób tworzenia wirtualnego otoczenia dla użytkowników metodą przeciągnij-i-upuść. Wykreowane w ten sposób przestrzenie można później udostępniać i zapraszać do nich innych użytkowników portalu.

Posiadacze zestawów VR, kompatybilnych z Altspace (m.in. Oculus Go i Gear VR), otrzymali prosty sposób na budowanie i personalizowanie swoich przestrzeni. Scenerie te można zapisywać i zapraszać do nich innych. "Jest to pierwszy krok większego planu, który sprawi, że nasza społeczność będzie budować AltspaceVR z nami. Dziś nasza społeczność otrzymuje podstawowe zestawy, których może użyć do budowania swojego środowiska. Zamierzamy wypuścić więcej zestawów, żeby ludzie zyskali więcej opcji personalizacji swojego świata" - czytamy na blogu AltspaceVR.

Doświadczenie ma być zabawne i łatwe niezależnie od tego, jak zaawansowani jesteśmy. Wystarczy wybrać jeden z oferowanych zestawów, takich jak Campfire czy Alien Planet, i dostosować otoczenie według własnego pomysłu. Jako że Altspace jest serwisem społecznościowym, a Microsoft eksperymentuje z funkcjami, które angażują i łączą użytkowników, inicjatywa połączona jest z wydarzeniami budowania świata, w których bierze udział społeczność designerów i deweloperów.

Budowanie własnego świata sprowadza się do wyboru elementów z danej biblioteki kształtów, struktur i flory. Aktualizacja wprowadza również inne możliwości, w tym:

  • Tworzenie wirtualnych miejsc spotkań dla znajomych i społeczności;
  • Tworzenie własnych wersji Campfire i Alien Planet;
  • Prowadzenie wieloosobowych gier społecznościowych w VR;
  • Importowanie i prezentowanie fotografii;
  • Dodawanie teleportów do wspólnych przestrzeni (Campfire/Origin) lub do światów naszych znajomych;
  • Zmiana nastroju naszego świata z różnymi opcjami nieba i dźwięków;
  • Dodawanie etykiet.

Microsoft wyznaczył sobie na ten rok kilka większych celów w takich obszarach, jak MR + AI, AR + VR i immersyjna komunikacja. AltspaceVR realizuje zwłaszcza ten ostatni punkt.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia