Alt+Tab - Microsoft chce wiedzieć, dlaczego korzystamy z tego skrótu

Alt+Tab - Microsoft chce wiedzieć, dlaczego korzystamy z tego skrótu

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 3/12/2019, 9:29 AM

Liczba odsłon: 1311

Microsoft sporo uwagi przykłada do opinii użytkowników swojego systemu. Oczywiście spełnienie wszystkich zachcianek milionów użytkowników nie jest możliwe, ale gigant stara się zbierać najważniejsze informacje o tym, czego oczekują użytkownicy i jakich funkcji i w jaki sposób używają najczęściej. W tym celu powstały między innymi Windows Insider oraz Centrum opinii. Jednak Microsoft nie ograniczył zbierania feedbacku jedynie do programu Insider. Informacje czerpie ze wszystkich aktywnych urządzeń z Windows 10 za pośrednictwem telemetrii lub... po prostu pytając.

Tę ostatnią formę gigant właśnie wybrał, by dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze skrótu klawiszowego Alt+Tab, który służy do przełączania między oknami i aplikacjami. Zaproszenie do rozmowy z zespołem Microsoftu pojawiało się w formie powiadomienia. Kolejna sesja konsultacji powinna wystartować lada moment i można je odnaleźć na stronie Microsoftu. Jeśli chcemy wziąć w nich udział, wystarczy się na niej zarejestrować. Skąd takie zainteresowanie akurat tym elementem?

Być może Microsoft chce dowiedzieć się, co zrobić, by skłonić użytkowników do częstszego korzystania z Windows Timeline, czyli Historii aktywności, którą otworzyć możemy za pomocą skrótu Win+Tab. Ta wprowadzona wraz z April 2018 Update funkcja pozwala przełączać się między ostatnimi aplikacjami i daje nam wgląd w to, co wykonywaliśmy w systemie Windows 10 wcześniej. Jest to więc narzędzie, które daje o wiele więcej możliwości niż skrót Alt+Tab, a mimo to użytkownicy wydają się do niego bardzo przywiązani. A Wy z którego skrótu korzystacie częściej? Dajcie znać w komentarzach!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia