Alcatel szykuje supertelefon z Windows 10 Mobile?

Alcatel szykuje supertelefon z Windows 10 Mobile?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/17/2016, 2:43 PM

Liczba odsłon: 3110

W lutym dochodziły nas słuchy o tym, że Alcatel pracuje nad "supertelefonem" z Windows 10 Mobile, wykonanym z wysokiej jakości materiałów i z mocnymi podzespołami. W międzyczasie ukazał się Alcatel Idol 4/4S, w obu wersjach z Androidem na pokładzie. Firma rzekomo pracowała nad Idolem Pro 4, który miałby przypominać coś na wzór Lumii 950 XL. Do tej pory niewiele było wiadomo na temat urządzenia... Aż do czasu, gdy światło dzienne ujrzały grafiki poglądowe i domniemana specyfikacja.

Jak można się spodziewać, Idol Pro 4 wydaje się bardzo podobny do Idola 4S, zwłaszcza pod względem wizualnym. Tu niestety zbyt wiele powiedzieć nie sposób, bowiem wyciekły render jest niskiej rozdzielczości. Gdyby nie fakt, że Alcatel często publikuje niskiej jakości materiały promocyjne, a render opublikował znany ze sprawdzonych wycieków Evan Blass (Evleaks), moglibyśmy uznać grafikę za dzieło domorosłego autora o bujnej fantazji. Choć oba modele są niemal identyczne z zewnątrz, najwięcej różnic kryje się pod obudową.

Pro 4

Evan Blass jest zdania, że Idol Pro 4 jest niczym innym, jak tylko Idolem 4S z Windows 10 Mobile. Inne źródła z kolei utrzymują, że "Pro" w nazwie nie wzięło się znikąd. Domniemana specyfikacja techniczna urządzenia - w porównaniu z 4S - miałaby prezentować się następująco:

IDOL 4S IDOL Pro 4
Ekran 5.5-calowy AMOLED w rozdzielczości QHD (1440p) 5.5-calowy w rozdzielczości QHD (1440p)
Układ Qualcomm Snapdragon 652 Qualcomm Snapdragon 820, wsparcie dla Continuum
RAM 3 GB 4 GB
Pamięć masowa 32GB + slot na kartę MicroSD 64GB
Aparat 16 megapikseli, 8 megapikseli z przodu 22 megapikseli, 10 megapikseli z przodu
Pojemność baterii 3000 mAh Nieznana

Alcatel Idol Pro 4 jest rzeczywiście "supertelefonem", który może dorównać jedynie takim flagowcom, jak HP Elite x3 czy Microsoft Lumia 950 XL. Jest to jedno z niewielu urządzeń mobilnych, którego podzespoły poradzą sobie z obsługą interfejsu Continuum. Nie wiadomo dokładnie, kiedy Idol Pro 4 miałby wejść na rynek, tym niemniej mówi się, że będzie związany z aktualizacją Redstone, która ma wnieść nieco nowości w obszarze Continuum.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia