Alcatel prezentuje 8-calowy tablet z Windows 10 Mobile

Alcatel prezentuje 8-calowy tablet z Windows 10 Mobile

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/3/2016, 9:26 PM

Liczba odsłon: 1619

Już za kilka dni wystartują międzynarodowe targi technologiczne CES 2016 w Las Vegas. Oficjalna część potrwa od 6 do 9 stycznia, jednak pierwsze wydarzenia rozpoczną się jutro. Alcatel nie chciał tyle czekać i już teraz zaprezentował swój pierwszy tablet z Windows 10 Mobile. PIXI 3 to niedrogi 8-calowiec z funkcjami telefonu i sporym zakresem dla personalizacji.

Pierwsze (namacalne) wzmianki o PIXI 3 pojawiły się na ubiegłorocznym Mobile World Congress. Alcatel przedstawił wówczas smartfona, który znajdował się w fazie deweloperskiego prototypu. Pixi 3 został wstępnie ogłoszony na targach CES 2015 jako urządzenie dostępne w różnych rozmiarach, jednak z identycznym sprzętem niezależnie od platformy. W międzyczasie firma wydała tablet z Androidem o tej samej nazwie. Tym razem firma przedstawia propozycję z najnowszymi "Mobilnymi Okienkami" na pokładzie. Urządzenie będzie można obejrzeć i przetestować na stanowisku Alcatel OneTouch podczas zbliżających się targów.

Pixi 3

Więcej o phablecie dowiemy się z pewnością za kilka dni, tymczasem możemy przytoczyć jedynie opis producenta: "Pierwszy tablet ALCATEL ONETOUCH z systemem operacyjnym Windows Mobile, niskobudżetowy 8-calowy tablet PIXI 3 z Windows 10 Mobile, zoptymalizowanym dla tabletów. Oferuje możliwość personalizacji poprzez kolorowe skiny i podstawki Flip Stand. Inne gorące funkcjonalności: zdalne sterowanie TV, rozmowy głosowe, GPS, przednia i tylna kamera". Producent wspomina też o "układzie Qualcomm odpowiedzialnym za łączność 4G".

Na temat parametrów urządzenia nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Można oczywiście zapytać, dlaczego Windows 10 Mobile, a nie 'standardowy' Windows 10? Odpowiedź jest prosta: chodzi o wymagania sprzętowe. Windows 10 Mobile jest odpowiedni dla urządzeń dotykowych do 8 cali włącznie. Na 8 calach uruchomimy też desktopową edycję systemu, o ile zostaną spełnione dodatkowe wymagania. PIXI 3 najwyraźniej ich nie spełnia i jest klasyfikowany jako phablet, czyli hybryda tabletu i smartfona.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia