Aktualizacje w Windows 10 Home będzie można wstrzymać na 35 dni

Aktualizacje w Windows 10 Home będzie można wstrzymać na 35 dni

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/13/2019, 5:16 PM

Liczba odsłon: 3056

April 2019 Update może zostać udostępniony publicznie już nawet za niecały miesiąc. Czy jest jeszcze szansa, że zostaną do niego dodane nowe funkcje/ustawienia? Jak najbardziej. Te dotyczyć mogą samego mechanizmu aktualizowania. Ostatnio pisaliśmy np. o automatycznym odinstalowywaniu problematycznych aktualizacji przez system. Według nowych raportów zmiany na plus mają też stać się udziałem Windows 10 Home.

Windows 10 Home to edycji, którą pod paroma względami uważa się za bardziej zaniedbaną w stosunku do edycji Pro i Enterprise. Szczególnie dotkliwe wydaje się podejście do aktualizacji, a zwłaszcza do możliwości ich czasowego wstrzymywania. Na chwilę obecną okres takiej pauzy wynosi maksymalnie 7 dni. Zapowiada się jednak na to, że dla edycji Home zostanie on przedłużony do 35 dni. Zmianę tę mogą już teraz zauważyć Insiderzy.

Windows 10 Home - aktualizacje

Zmianę jako pierwszy dostrzegł Leopeva64-2, użytkownik subreddita Windows 10. Informacja o maksymalnym czasie wstrzymania aktualizacji pojawia się po wejściu do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update > Opcje zaawansowane > Wstrzymaj aktualizacje. Teraz w edycji Home pojawia się informacja taka sama, jak w wyższych edycjach, tj. Tymczasowo wstrzymaj instalowanie aktualizacji na tym urządzeniu na maksymalnie 35 dni.

Jak wspomnieliśmy, zmiana jest widoczna w kompilacji Insider (build 18356.1), niemniej jednak nie została ona jeszcze odnotowana przez Microsoft na listach zmian.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia