Aktualizacje Windows 10 znów powodują problemy. Tym razem z działaniem WiFi i LAN

Aktualizacje Windows 10 znów powodują problemy. Tym razem z działaniem WiFi i LAN

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/16/2019, 8:46 AM

Liczba odsłon: 3934

Paczka aktualizacji zbiorczych udostępniona w poprzedni wtorek miała być lekarstwem na wszystkie błędy, a przede wszystkim na ten związany z procesem SearchUI.exe, który tak mocno obciążał zasoby komputera. Niestety okazało się, że zamiast naprawiać, łatka ta zaczęła mieszać jeszcze bardziej. Dziś do zestawu kolejnych problemów dołączyć można nowe, tym razem dotyczące działania Wi-Fi i LAN.

Na forum Microsoft Answers można znaleźć zgłoszenia zaniepokojonych użytkowników, którzy narzekają na problemy z łącznością po instalacji felernej aktualizacji KB4515384. Obawia się on awarią urządzenia, w efekcie czego system je wyłącza. Możemy spróbować ponownie włączyć urządzenie z poziomu Menedżera urządzeń, ale jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest jak zwykle odinstalowanie aktualizacji. Nie pomaga również reinstalacja sterowników karty bezprzewodowej i karty LAN Intela.

Microsoft ma spore problemy z jakością ostatnich aktualizacji oraz łatek, które mają je naprawiać. Nie byłoby to nic strasznego, gdyby problemy te tak bardzo nie utrudniały pracy z komputerem. Najpierw spore problemy z wydajnością, a teraz brak dostępu do Sieci. Trzeba jednak zwrócić uwagę na skalę występowania tych błędów, której na razie nie znamy. Windows 10 jest zainstalowany na ponad 80% komputerów na świecie w różnych konfiguracjach, więc to oczywiste, że problemy muszą wystąpić i są nie do uniknięcia.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia