Aktualizacja przygotowująca system na pobranie May 2019 Update wydana ponownie

Aktualizacja przygotowująca system na pobranie May 2019 Update wydana ponownie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/5/2019, 4:56 PM

Liczba odsłon: 783

May 2019 Update wydaje się najintensywniej kontrolowaną aktualizacją w ponad czteroletniej historii Windows 10. Z jednej strony Microsoft dość stanowczo stara się ją "wdrożyć" na pecetach, których wersje systemu zbliżają się do końca wsparcia. Z drugiej zaś strony blokuje ją w przypadku nawet najmniejszej obawy o niezgodność (np. ze sterownikami). Sytuacja, o której przeczytacie poniżej, bliższa jest temu pierwszemu podejściu. Ponownie wydana aktualizacja zbiorcza ma przygotować kwalifikujące się maszyny na nadejście Majowej aktualizacji.

Mowa tu konkretnie o aktualizacji KB4023057, która po raz pierwszy została wydana we wrześniu zeszłego roku, rozwiązując problemy z Windows Update. Kolejny raz pisaliśmy o niej w grudniu. Tym razem nie chodzi tylko o rzeczone problemy, ale przede wszystkim o utorowanie drogi do pobrania aktualizacji. Jak bowiem wiadomo, i z tym bywają problemy, takie jak na przykład brak miejsca na dysku, a użytkownicy wpadają w konsternację. Aktualizacja ta powinna temu zaradzić.

Ta aktualizacja zawiera ulepszenia niezawodności składników usługi Windows Update w systemach Windows 10 w wersjach 1507, 1511, 1607, 1703, 1709 i 1803 i 1809 dla klientów indywidualnych. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca do zainstalowania aktualizacji systemu Windows, może być konieczne wykonanie poniższych kroków, aby zwolnić miejsce.

Ta aktualizacja zawiera pliki i zasoby pomagające rozwiązać problemy wpływające na proces aktualizacji w systemie Windows 10, które mogą zapobiec zainstalowaniu ważnych aktualizacji systemu Windows. Te ulepszenia pomagają zapewnić, że aktualizacje są na urządzeniu zainstalowane bezproblemowo. Zwiększają one niezawodność i zabezpieczenia urządzeń z systemem Windows 10.

Jakie kroki Microsoft ma na myśli? Otóż aktualizacja może skompresować pliki w katalogu użytkownika, by zwolnić nieco miejsca, wyświetlić powiadomienie o braku wolnego miejsca oraz odesłać użytkownika do narzędzia Oczyszczanie dysku, by sam wybrał rzeczy do usunięcia.

Aktualizację wydano po raz drugi i tym razem obejmuje ona również October 2018 Update. Podobnie jak to było we wrześniu, nie trafi ona do wszystkich, lecz tylko do tych, których komputery zostały zaklasyfikowane przez algorytmy jako takie, którym może przydać się dodatkowa pomoc przy instalacji May 2019 Update.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia