Aktualizacja aplikacji od Symanteca dla Windows 8

Aktualizacja aplikacji od Symanteca dla Windows 8

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 9/14/2012, 11:20 AM

Liczba odsłon: 2670

Symantec wprowadza do swojej oferty nowe wersje aplikacji dbających o bezpieczeństwo naszych komputerów. Oprogramowanie to powstało z myślą o użytkownikach systemu Windows 8 i w porównaniu z Windows Defender gwarantować ma większą szybkość i bezpieczeństwo.

Aktualizacji doczekają się Norton 360, Internet Security oraz AntiVirus. Zachowają one pełną zgodność z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8. Według producenta wewnętrzne testy wykazały, że z zainstalowanymi aplikacjami marki Norton, system Windows 8 jest o 50% szybszy i o 20% bezpieczniejszy niż gdy zostawimy go pod opieką samego Windows Defendera. Większe bezpieczeństwo zagwarantować ma pięć opatentowanych warstw zabezpieczeń, wsparcie dla sieci społecznościowych, ochrona przed wyłudzeniami typu scam a nawet ochronę podczas pracy w chmurze danych.

„Klienci przenieśli już niemal wszystkie aspekty swojego życia do sieci, często narażając bezpieczeństwo swoich danych osobowych” – to słowa Janice Chaffin, prezes grupy odpowiedzialnej za dział produktów dla klientów indywidualnych w firmie Symantec. „Najnowsze rozwiązania Norton uwzględniają te i inne problemy, zapewniając większe bezpieczeństwo sieci społecznościowych i ochronę przed scamem użytkownikom korzystającym z różnych urządzeń i technologii Wi-Fi”.

Norton 360 ma kosztować 249zł za roczną licencję na trzy stanowiska, Internet Security 179,99 zł za rok dla jednego stanowiska, oraz AntiVirus za 129,99 zł za pojedynczą licencję na rok.