Aktualizacja: Zamiast nazwy Metro UI będzie Modern UI

Aktualizacja: Zamiast nazwy Metro UI będzie Modern UI

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 8/10/2012, 10:05 AM

Liczba odsłon: 4624

Aktualizacja:
Jeszcze rano mówiło się o nazwie Windows 8 UI. Teraz z kolei pojawiło się na stronach Microsoftu określenie Modern UI. I wszystko teraz na to wskazuje, że do czynienia będziemy mieć z Modern UI, Styl Modern oraz Aplikacja Modern.

W poniedziałek informowaliśmy, że w związku z konfliktem z europejską spółką, Microsoft zmuszony jest zmienić nazwę interfejsu Metro na coś innego. Dziś Mary Jo Foley powiedziała, że zapewne w kwestii nowego interfejsu będziemy używać następujących zwrotów:

  • w odniesieniu do interfejsu, znanego dotychczas jako Metro UI, teraz będzie to po prostu Windows 8 UI (interfejs użytkownika Windows 8)
  • w odniesieniu do aplikacji interfejsu Metro, zwanych Metro-Style application, teraz to zwyczajnie Windows 8 application (aplikacja Windows 8)
  • i zamiast Metro design, od teraz będziemy mówić Windows 8 design (styl Windows 8)

Wydawać by się mogło, że to zbyt proste odpowiedniki i faktycznie z marketingowego punktu widzenia, Metro miało większą szanse pozostać w świadomości użytkowników, z kolei nowe warianty nazw nie identyfikują tak dobrze nowego interfejsu. A co z innymi projektami, w których także zastosowano Metro UI? To jeszcze nie jest wiadome, można się jednak spodziewać analogii: Windows Phone 8 UI, Office 2013 UI, choć trzeba przyznać, że nie brzmi to dobrze...

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia