Age of Empires: Definitive Edition już dostępne w Microsoft Store

Age of Empires: Definitive Edition już dostępne w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2018, 8:14 PM

Liczba odsłon: 2685

Jedna z najbardziej kochanych przez fanów gier strategicznych po ponad 20 latach doczekała się remake'u. Jakość 4K UHD, zwiększony limit populacji, poprawione doświadczenie wyszukiwania drogi do celu, animacje ataków i destrukcji obiektów, nowe poziomy przybliżania/oddalania, rozszerzony interfejs użytkownika, ścieżka dźwiękowa nagrana przez orkiestrę i wreszcie historia opowiedziana zupełnie na nowo - oto Age of Empires: Definitive Edition.

Age of Empires: Definitive Edition

W sierpniu zeszłego roku prowadziliśmy relację z wystąpienia Microsoftu na Gamescom, które w całości poświęcone było dwudziestoleciu Age of Empires. Padły wówczas ważne zapowiedzi - Age of Empires: Definitive Edition, takich samych edycji dla AoE II i III oraz Age of Empires IV. Dziś premiera tego pierwszego. Jest to odpowiedź na pytanie, jak wyglądałby oryginalny Age of Empires, gdyby został wydany nie w 1997, ale w 2018 roku, zachowując jednak ogólną koncepcję modelu gry. Age of Empires: Definitive Edition dostępny jest na wyłączność dla użytkowników Windows 10 i można go pobrać z Microsoft Store. Dziś ukazał się również premierowy zwiastun:

"Age of Empires, klasyczny RTS z 20-letnią spuścizną, powraca w wersji ostatecznej na PC z systemem Windows 10. Cała oficjalnie wydana zawartość, zmodernizowana rozgrywka, zupełnie nowa grafika i liczne nowe funkcje sprawiają, że Age of Empires: Definitive Edition to RTS kompletny. Ciesz się ponad 40 godzinami zaktualizowanej kampanii z nową narracją i zmianami tempa, tocz w sieci walki dla nawet 8 graczy z nowymi funkcjami i trybami rywalizacji, doświadczaj grafiki HD w rozdzielczości 4K i dziel się swoimi tworami. Nigdy nie było lepszego momentu na grę w Age of Empires. Witaj z powrotem w historii" - głosi opis w Sklepie. Gra obsługuje języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski brazylijski, rosyjski, japoński, koreański, chiński (uproszczony i tradycyjny), wietnamski i hindi. Do gry wymagane jest używanie bezpłatnego konta Xbox Live.

Age of Empires: Definitive Edition można już pobrać z Microsoft Store. Cena dla użytkowników z Polski wynosi 79,99 zł.