Zaczynamy relację z Age of Empires @ gamescom LIVE

Zaczynamy relację z Age of Empires @ gamescom LIVE

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:31
21.08.2017
1557 wyświetleń

Zgodnie z planem Microsoft rozpoczął dziś drugą swoją konferencję na Gamescom 2017. Po wczorajszym dniu, gdzie wszystko kręciło się wokół Xbox One X, dzisiejsza sesja będzie w całości poświęcona serii Age of Empires, która świętuje właśnie swoje 20 urodziny. Wystąpienie otworzył oryginalny trailer pierwszej części, swoją stylistyką przywołując wspomnienia z roku 1997, jednak dziś mowa będzie przede wszystkim o Age of Empires: Definitive Edition. Będą też rozmowy z deweloperami legendarnej serii oraz zapowiedź niespodzianka, którą prowadzący Julia Hardy i Graeme Boyd zapowiedzieli na sam koniec.

Age of Empires - Gamescom 2017

Age of Empires: Definitive Edition - jak już wiemy - został zbudowany od podstaw w grafice 4K i z nagraną na nowo ścieżką dźwiękową. Po krótkim oprowadzeniu po stoiskach tematycznych podzielonych na regiony ze świata gry następuje prezentacja klipu, w którym twórcy AoE z Ensemble Studios opowiadają o początkach serii, swoich inspiracjach innymi grami czy samą historią. Jak mówi były inżynier Ensemble Studios, Timothy Deen, gdy sprzedaż Age of Empires przekroczyła milion kopii, deweloperzy wręcz nie mogli w to uwierzyć, bowiem o takiej liczbie nawet nie śnili. Po trzecim czy czwartym milionie przestali już właściwie liczyć...

Age of Empires - Gamescom 2017

Paul Bettner mówi z kolei, że po takim przyjęciu Age of Empires wszyscy aż palili się, by zacząć prace nad sequelem. Druga część była już lepiej przemyślana pod względem balansu i designu. Była ona "bez końca grywalna, zwłaszcza w trybie multiplayer". Age of Empires II chwalono m.in. za dużą kreatywność przy zachowaniu oryginalnego ducha pierwszej części. Jeśli zaś chodzi o Age of Empires III, twórcy obawiali się specyficznego "efektu trzeciej części", jednak seria wciąż trzymała poziom. Gra była wciągająca, oferowała holistyczne podejście do świata i przysposobiła sobie całkiem żywotną społeczność fanów. Po tych wspominkach wracamy na Gamescom, gdzie atmosfera - jak widać poniżej - do napiętych z pewnością nie należy. Cóż, tak huczne urodziny Age of Empires wręcz się należą!

Age of Empires - Gamescom 2017

Age of Empires - Gamescom 2017

Na scenę zaproszono Shannon Loftis (Shannon gościła też na wczorajszej sesji) i Adama Isgreena z Microsoft Studios. Dwójka deweloperów pracowała nad Age of Empires mniej lub bardziej bezpośrednio i opowiada teraz o swoich wspomnieniach. Co jeszcze wydarzy się na dzisiejszej sesji? O tym już za chwilę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mixer.com/Xbox

Polecamy również w kategorii Gry