Aero a wydajność - jak to właściwie jest?

Aero a wydajność - jak to właściwie jest?

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 12/30/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 9020

Microsoft przeprowadził badania w amerykańskiej firmie Principled Technologies, które wykazały, że "interfejs Aero ma mały bądź nie ma w ogóle negatywnego wpływu na wydajność systemu Windows Vista". Testy, które zostały przeprowadzone miały generalnie porównać wydajność systemów Windows XP i Windows Vista w przeróżnych scenariuszach.

Środowisko testowe obejmowało zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne, maszyny wyposażone w 512 MB pamięci RAM, jak i 2 GB. Konfiguracje komputerów były przeróżne - można by rzec "do wyboru, do koloru". Testowanie w środowisku produkcyjnym firmy miało na celu wykazać, jak szybko dany system (Windows Vista RTM i Windows XP) odpowiada po wykonaniu pewnych czynności. Komputery m.in. uruchamiano ponownie i wzbudzano ze stanu uśpienia, by móc zapewnić elastyczność wyników. Badania dowiodły, że w ponad 95% wypadków różnice w reakcji systemu z uaktywnionym i wyłączonym interfejsem Aero to mniej, niż jedna setna sekundy. Ponadto udowodniono, że systemy Windows XP i Windows Vista w przybliżeniu tak samo reagują na różne operacje - jedynie znacznie czulszy jest ten ostatni w przypadku czynności wykonywanych po ponownym uruchomieniu komputera.

Obszerny raport z wykresami i wnioskami jest dostępny na witrynie firmy z siedzibą w Północnej Karolinie - Principled Technologies.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia