Adapter USB-C do urządzeń Surface jeszcze w tym roku

Adapter USB-C do urządzeń Surface jeszcze w tym roku

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 9/28/2017, 11:12 AM

Liczba odsłon: 1381

Już podczas swojej premiery najnowsze urządzenia linii Surface wzbudziły sporo kontrowersji. Winny był temu przede wszystkim brak dwóch dosyć istotnych funkcjonalności, których zaimplementowanie wydawało się wcześniej pewne. Mowa tu o wbudowanym module LTE, oraz co istotniejsze, portach USB-C. Mimo, że nowy typ łączności i ładowania nie jest jeszcze zbyt spopularyzowany, wystarczyło to by wiele osób zrezygnowało z zakupu nowego Surface. Nic zresztą dziwnego – za niemałe przecież pieniądze spodziewać się można było obsługi nowego, przyszłościowego typu gniazd. Na szczęście Microsoft stosunkowo szybko zrozumiał swój błąd, obiecując stworzenie specjalnego adaptera.

Surface Pro

Przez dłuższy czas wydawać się mogło, że nic w tym temacie się nie dzieje, jednak podczas jednej z sesji Microsoft Ignite 2017 otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że gigant z Redmond nadal pracuje nad nowym akcesorium umożliwiającym obsługę USB typu C. Nie zostały co prawda przedstawione żadne grafiki, jednakże pracownik Microsoftu opisał adapter jako czarne, niewielkie, kwadratowe pudełko z wystającym kablem. Pomimo braku podania dokładnej daty premiery i ceny, wiadomo że urządzenie te pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Sugeruje to, że dokładne detale przedstawi pod koniec przyszłego miesiąca Panos Panay, podczas swojego wystąpienia w trakcie Future Decoded.

Premiera nowego adaptera co prawda nie naprawi wizerunku Microsoftu, jednak powinna się przełożyć na nieco wyższą sprzedaż Surface Pro, czyli najważniejszego obecnie urządzenia produkowanego przez giganta. Pozostaje mieć nadzieje, że nie jest to wstęp do polityki rozmaitych, płatnych dodatkowo adapterów którą uskutecznia obecnie Apple.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia