Adapter HoloLens dla kasków ochronnych już w sprzedaży

Adapter HoloLens dla kasków ochronnych już w sprzedaży

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/10/2017, 3:41 AM

Liczba odsłon: 2174

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o nowej modyfikacji chroniącej zestaw HoloLens w trudnych warunkach. Składa się ona z certyfikowanego kasku umożliwiającego wpięcie weń gogli mieszanej rzeczywistości bez utraty funkcjonalności i bezpieczeństwa obydwu elementów. Jest to rozwiązanie zewnętrznej firmy, które powstało z uwagi na brak oficjalnego odpowiednika od Microsoft. Podczas gdy produkt taki miałby wejść na rynek dopiero w przyszłym roku, HoloLens Hardhat Adapter trafił do sprzedaży już teraz.

HoloLens Hardhat Kit

Twórcą rozwiązania jest Meemim, dostawca systemu informacji geograficznej. Nie zamierzał on czekać na rozwiązanie Microsoftu z pierwszej ręki, którego oczekuje wiele firm m.in. z branży budowlanej. Meemim opracował więc własny zestaw adaptacyjny dla kasków ochronnych, który według niego sprawuje się znakomicie. Przypomnijmy, że HoloLens Hardhat Adapter łączy się z punktami mocowania opaski HoloLens i wymaga jedynie wyjęcia z urządzenia dwóch śrub, co na szczęście nie prowadzi do utraty gwarancji. Modyfikacja wpływa na rozłożenie ciężaru gogli - utrzymują się one równomiernie na kasku, przez co można je nosić dłużej bez odczuwania dyskomfortu, jaki może towarzyszyć opasce. Instalacja zajmować ma okokło 2 minuty, a urządzenie można łatwo przywrócić do pierwotnego stanu.

Jak widać na zdjęciach gotowego produktu, różni się on nieco od prototypu sprzed miesiąca. Zmieniły się nieco kształty drukowanych w 3D elementów łączących zewnętrzną opaskę gogli z kaskiem, a także ich kolor. Producent poinformował też o kilku dodatkowych cechach Hardhat Adaptera, m.in.:

  • Pasuje do większości standardowych kasków.
  • Jest prosty w instalacji i demontażu.
  • Jest wystarczająco elastyczny, by umożliwić regulację (np. dopasowywanie okularów, różne rozmiary głów itp.).
  • Nieinwazyjny charakter: nie wymaga demontażu HoloLens i nie unieważnia gwarancji.
  • Nie modyfikuje kasku w żaden sposób, który dyskwalifikowałby go jako PPE (odzież ochronną).

Zestaw trafił już do sprzedaży, a jego cena wynosi 95 dolarów (ok. 339 zł). Zamówień można dokonywać poprzez kontakt podany na stronie producenta, gdzie znajdują się też pozostałe informacje. Sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest globalnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia