Adapter HoloLens dla kasków ochronnych już w sprzedaży

Adapter HoloLens dla kasków ochronnych już w sprzedaży

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/10/2017, 3:41 AM

Liczba odsłon: 2123

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o nowej modyfikacji chroniącej zestaw HoloLens w trudnych warunkach. Składa się ona z certyfikowanego kasku umożliwiającego wpięcie weń gogli mieszanej rzeczywistości bez utraty funkcjonalności i bezpieczeństwa obydwu elementów. Jest to rozwiązanie zewnętrznej firmy, które powstało z uwagi na brak oficjalnego odpowiednika od Microsoft. Podczas gdy produkt taki miałby wejść na rynek dopiero w przyszłym roku, HoloLens Hardhat Adapter trafił do sprzedaży już teraz.

HoloLens Hardhat Kit

Twórcą rozwiązania jest Meemim, dostawca systemu informacji geograficznej. Nie zamierzał on czekać na rozwiązanie Microsoftu z pierwszej ręki, którego oczekuje wiele firm m.in. z branży budowlanej. Meemim opracował więc własny zestaw adaptacyjny dla kasków ochronnych, który według niego sprawuje się znakomicie. Przypomnijmy, że HoloLens Hardhat Adapter łączy się z punktami mocowania opaski HoloLens i wymaga jedynie wyjęcia z urządzenia dwóch śrub, co na szczęście nie prowadzi do utraty gwarancji. Modyfikacja wpływa na rozłożenie ciężaru gogli - utrzymują się one równomiernie na kasku, przez co można je nosić dłużej bez odczuwania dyskomfortu, jaki może towarzyszyć opasce. Instalacja zajmować ma okokło 2 minuty, a urządzenie można łatwo przywrócić do pierwotnego stanu.

Jak widać na zdjęciach gotowego produktu, różni się on nieco od prototypu sprzed miesiąca. Zmieniły się nieco kształty drukowanych w 3D elementów łączących zewnętrzną opaskę gogli z kaskiem, a także ich kolor. Producent poinformował też o kilku dodatkowych cechach Hardhat Adaptera, m.in.:

  • Pasuje do większości standardowych kasków.
  • Jest prosty w instalacji i demontażu.
  • Jest wystarczająco elastyczny, by umożliwić regulację (np. dopasowywanie okularów, różne rozmiary głów itp.).
  • Nieinwazyjny charakter: nie wymaga demontażu HoloLens i nie unieważnia gwarancji.
  • Nie modyfikuje kasku w żaden sposób, który dyskwalifikowałby go jako PPE (odzież ochronną).

Zestaw trafił już do sprzedaży, a jego cena wynosi 95 dolarów (ok. 339 zł). Zamówień można dokonywać poprzez kontakt podany na stronie producenta, gdzie znajdują się też pozostałe informacje. Sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest globalnie.