AdDuplex: Fall Creators Update na co piątym PC z Windows 10

AdDuplex: Fall Creators Update na co piątym PC z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/28/2017, 5:57 PM

Liczba odsłon: 1755

AdDuplex opublikował właśnie swoje najnowsze statystyki dotyczące Windows 10, biorąc pod uwagę stan z dnia wczorajszego (27 listopada 2017 roku). Dowiemy się z nich, jak wygląda aktualny rozkład sił poszczególnych wersji Dziesiątki, jak w porównaniu do wcześniejszych wersji przebiega adaptacja Fall Creators Update oraz wreszcie jak wygląda jego sytuacja na urządzeniach poszczególnych producentów OEM. AdDuplex przedstawił też garść ciekawych statystyk sprzętowych ze szczególnym uwzględnieniem marki Surface. Tą kwestią zajmiemy się w osobnym tekście.

Windows 10 w perspektywie jego wersji

AdDuplex 11.2017

Według danych AdDuplex najnowsza aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update znajduje się już na co piątym (20,4%) komputerze z Windows 10. Jest to stan, który uzyskała w miesiąc i 10 dni od premiery. Najwięcej, bo 63,5% użytkowników Dziesiątki, nadal korzysta z Creators Update. Trzecie miejsca należy z kolei do Anniversary Update (13,6%). Pozostałe wydania mają raczej znaczenie marginalne.

Historia wersji Windows 10

AdDuplex 11.2017

Fall Creators Update rozpowszechnia się nieco szybciej, niż jego poprzednik, Creators Update. Po półtora miesiąca obecności na rynku CU był zainstalowany na 18,1% PC z Windows 10. FCU w krótszym czasie zdobył już 20,4%.

Fall Creators Update na urządzeniach producentów OEM

AdDuplex 11.2017

Ogólna średnia adaptacji Fall Creators Update wynosi 20,4% i najbliżej jej są komputery HP, Dell, Asus i Medion. Znacznie powyżej średnią wybija się oczywiście Microsoft (45,4%), a wtóruje mu MSI (32,1%). Poniżej średniej znalazły się urządzenia Lenovo, Acer, Samsung i Toshiba.

Raport AdDuplex bazuje na danych zebranych w dniu 27 listopada z blisko 5000 aplikacji z Microsoft Store korzystających z AdDuplex SDK v.2 (i wyższych). Metodologia ta oczywiście nie oddaje idealnego obrazu Dziesiątki, niemniej jednak jest pewnym wskaźnikiem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia