AdDuplex: April 2018 Update dotarł na ponad 3/4 komputerów z Windows 10

AdDuplex: April 2018 Update dotarł na ponad 3/4 komputerów z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/29/2018, 6:13 PM

Liczba odsłon: 540

AdDuplex opublikował dziś swoje najnowsze statystyki dotyczące Windows 10 oraz sprzętu PC, biorąc pod uwagę stan z dnia 26 czerwca 2018 roku. Na temat aktualnego rozkładu sił poszczególnych wersji Dziesiątki, adaptacji April 2018 Update i rozkładu udziałów producentów komputerów z Windows 10 przeczytacie poniżej. Ciekawą zmianę zauważycie też w stylu prezentacji AdDuplex. Rzućcie okiem na wykresy!

Windows 10

W tym miesiącu AdDuplex nie bierze pod uwagę paru tradycyjnych kwestii (jak choćby adaptacja ostatniej aktualizacji na komputerach poszczególnych producentów czy urządzeń Surface), ale jego dane są i tak ciekawe. Zacznijmy od najważniejszego, czyli bieżącej sytuacji April 2018 Update. W pierwszy miesiąc aktualizacja dotarła na 50% wszystkich PC z Windows 10, a teraz, po dwóch miesiącach - już na 78,1%. To wynik rewelacyjny. Starsze wersje Dziesiątki, nadal utrzymywane przez użytkowników, to Fall Creators Update (15,7%), Creators Update (2,4%), Anniversary Update (2,5%), November Update (0,8%) i RTM 1507 (0,4%). Insiderzy, testujący obecnie Redstone 5, stanowią 0,2% całości.

Windows 10

Kolejny wykres przedstawia udziały poszczególnych aktualizacji Windows 10 na przestrzeni ostatnich lat. Tu znów nie ma zaskoczenia - April 2018 nadal utrzymuje tytuł najszybciej rozprzestrzeniającej się aktualizacji w historii systemu. "Niemal pionowa linia wzrostu dla aktualizacji A18U nie ma precedensu w historii Windows 10. Czy obejmie niemal każdy zdatny do jej przyjęcia PC w przyszłym miesiącu?" - zastanawia się AdDuplex.

Windows 10

Ostatni z wykresów przedstawia udziały producentów OEM w ekosystemie Windows 10. Struktura wykresu uległa pewnej zmianie. Czy na lepsze? Może i tak. Podział jednego dużego prostokąta na szereg mniejszych pomaga nam zobrazować rozkład sił, niemniej jednak nie ma tu zbyt wielu zmian.

Windows 10

Jak zwraca uwagę AdDuplex, pierwsza dziesiątka jest od marca zaludniona przez tych samych wyjadaczy. Liderzy (HP i Dell) zyskali nieco udziałów rynkowych, parę innych firm z TOP 10 je utraciło. Najbardziej widoczna zmiana dotyczy miejsc 8 i 9, którymi zamienili się MSI i Samsung. Microsoft zajmuje pozycję 7 z udziałem rzędu 2,51%.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia