Acer zaskakuje: najcieńszy laptop, gamingowy potwór i... kostka

Acer zaskakuje: najcieńszy laptop, gamingowy potwór i... kostka

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/31/2016, 4:36 PM

Liczba odsłon: 2035

Acer zaprezentował dziś serię zróżnicowanych i wyjątkowych urządzeń z Windows 10. Zacznijmy od najmniejszego. To "kompaktowe centrum rozrywki", czyli PC w kształcie kostki, kryjący potężne podzespoły. Firma przedstawiła też najcieńszego laptopa na świecie, bijąc rekord ustanowiony przez HP. Na deser zostawimy Wam mocarnego laptopa do gier z zakrzywionym ekranem, podwójnym GTX 1080 i pięcioma wentylatorami.

Acer Revo Base

"Gdy dostarczanie zawartości cyfrowej staje się normą, kompaktowe centrum domowej rozrywki oferuje użytkownikom wygodę i pojemność dysku, której próżno szukać w laptopach czy tabletach" - powiedział dziś Jeff Lee z Acer. Firma zaprezentowała dziś ultra-kompaktowego PC z Windows 10 o nazwie Revo Base. W kostce o wymiarach 5,3 x 14 x 14 cm mieści się procesor Intel Core i7, 8 GB RAM oraz 256 GB SSD lub 2 TB HDD. Urządzenie posiada też wiele zewnętrznych portów, takich jak USB 3.1 Gen 1, DisplayPort, HDMI, a także Wi-Fi w standardzie 802.11ac. Revo Base stanowi odrodzenie koncepcji miniaturowego PC, prezentującego się dobrze w salonie. Europejska premiera urządzenia przewidziana jest na pierwszy kwartał 2017 r. Cena wynosić ma zaledwie 429 euro (ok. 1870 zł).

Revo BaseRevo Base

Acer Swift 7

Teraz czas na dzisiejszego rekordzistę. Acer Swift 7 to pierwszy laptop, którego grubość zeszła poniżej 1 cm. Ma on jednolitą aluminiową obudowę, elegancko łączącej czerń ze złotem. Ważący 1,1 kg komputer posiada 13,3-calowy ekran IPS działający w rozdzielczości Full HD (1920x1080p), który pokrywa dodatkowo odporna na zadrapania powłoka Corning Gorilla Glass. Kolejne warte odnotowania parametry obejmują procesor siódmej generacji (Kaby Lake) Intel Core i5, 256 GB SSD, do 8 GB RAM oraz dwa porty USB 3.1 Type-C. Acer zapewnia, że Swift 7 może pracować do 9 godzin na jednym naładowaniu baterii. Wróćmy jednak do najważniejszej bodaj cechy, a więc jego grubości. Swift 7 jest nowym rekordzistą (9,98 mm), bijąc wcześniejszy rekord ustanowiony przez HP Spectre (10,4 mm). Urządzenie wejdzie na rynek w październiku tego roku. Cena na rynek europejski wynosić ma 1299 euro (ok. 5660 zł). Acer przedstawił też kilka innych wersji Swift o numerach 1, 3 i 5, które różnią się zarówno ceną (od 349 do 749 euro), jak też parametrami.

Acer Predator 21 X

No dobrze, teraz czas na obiecany deser. Acer przedstawił kolejny dowód dla niedowiarków, którzy powątpiewają w istnienie prawdziwie gamingowych laptopów. Dowodem tym jest Predator 21 X. Choć sama nazwa mówi już niemal wszystko, my nieco zgłębimy się w jego ogromne możliwości. Jedną z najważniejszych cech jest zakrzywiony ekran, który - jak twierdzi producent - po raz pierwszy został dołączony do laptopa. Niestety jego rozdzielczość 2560x1080p jest sporo niższa od ubóstwianego przez graczy 4K. Laptop posiada kolejną innowacyjną funkcję, jaką jest technologia śledzenia ruchu oczu Tobii. Wbudowane czujniki podczerwieni i dedykowane oprogramowanie pozwalają na zupełnie nowy sposób kontrolowania gier i aplikacji - wyobraźcie sobie tylko celowanie, identyfikowanie wrogów i interakcję z obiektami, na które wystarczy spojrzeć!

No dobrze, teraz czas na specyfikację. Predator 21 X oferuje najnowszej (siódmej) generacji układ Intel Core, podwójną kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1080 w SLI, mechaniczną klawiaturę z przełącznikami CherryMX i podświetlaniem RGB, które można indywidualnie przypisać do każdego klawisza. Jakby tego było mało, klawiaturę numeryczną można odwrócić, a wówczas ukaże się nam precyzyjny touchpad. Acer nie zdradził jeszcze ceny tego potwora, jednak sądzimy, że będzie ona adekwatna do jego możliwości. Premierę przewidziano na początek przyszłego roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia