Acer przedstawia drugą generację zestawu Windows Mixed Reality

Acer przedstawia drugą generację zestawu Windows Mixed Reality

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/29/2018, 5:34 PM

Liczba odsłon: 1160

Acer był jednym z producentów pierwszej generacji gogli Windows Mixed Reality, której przyświecał cel trafienia z VR do masowego odbiorcy. Teraz firma pokazała światu drugą generację zestawu o nazwie OJO 500. Jest to pierwszy zestaw WMR z rozłączalnym designem, gdzie soczewki i opaska mogą być łatwo odłączone, co ułatwi przechowywanie i czyszczenie. Znamy też specyfikację techniczną urządzenia.

Design, który zastosował Acer, wiąże się nie tylko z higieną, ale też wygodą. Kiedy przykładowo zadzwoni do nas telefon, nie musimy ściągać całego zestawu z głowy. Wystarczy podnieść część z soczewkami. Poza tym, jak przystało na kolejną generację, OJO 500 wedle słów producenta charakteryzuje się poprawionym doświadczeniem użytkowania, obrazem i dźwiękiem. Model ma być najwygodniejszym ze wszystkich istniejących i po raz pierwszy zastosowano w nim opcję otwarcia słuchawek. Innymi słowy wbudowane głośniki nie muszą zawsze przylegać do uszu, przez co możemy słuchać dźwięków otoczenia.

Acer OJO 500

Znana jest już specyfikacja techniczna nowego urządzenia:

  • Dla zachowania maksymalnej przejrzystości Acer OJO 500 posiada wbudowane pokrętło, sterujące odległością od źrenic (IPD) i opatentowaną aplikację na smartfona, która mierzy IPD - odległość między źrenicą oka a wyświetlaczem. Asystująca aplikacja pomiarowa Acer IPD Meter wraz z oprogramowaniem Acer IPD Indicator pozwalają użytkownikowi modyfikować dystans dla uzyskania ostrzejszego, wyraźniejszego obrazu.
  • Dwa 2,89-calowe wyświetlacze LCD o wysokiej rozdzielczości 2880 x 1440 zapewniają 100-stopniowe pole widzenia. Wysoka częstotliwość odświeżania do 90 Hz zapewni realistyczną jakość obrazu.
  • Możliwość 6-stopniowej zmiany we wszystkich kierunkach (do przodu/do tyłu, do góry/w dół, w prawo/w lewo) a także pod różnymi kątami.
  • Prawie czterometrowy kabel zapewnia względną swobodę ruchów. Zestaw łączy się z komputerem poprzez HDMI 2.0, podczas gdy USB 3.0 służy do pobierania danych.
  • Standardowy dla tych zestawów inside-out tracking umożliwia śledzenie otoczenia z wbudowanych kamer.
  • Jako że jest to Windows Mixed Reality, oprogramowanie instaluje się automatycznie. Konfiguracja trwa około 10 minut.
  • OJO 500 będzie dostępny w opcjonalnej konfiguracji z dwoma kontrolerami ruchu Bluetooth, synchronizującymi się z zestawem. Za pomocą przycisku Windows, touchpada i przycisku chwytania użytkownicy mogą dokonywać interakcji z obiektami w wirtualnej rzeczywistości.

Acer OJO 500

Istnieje już ponad 2500 gier zgodnych z OJO 500, które można pobierać ze Steam VR i Microsoft Store. Wymagany jest oczywiście kompatybilny PC z Windows, spełniający wymagania. Zestaw w listopadzie trafi do sprzedaży w USA (399 dolarów) i krajach EMEA (499 euro).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia