Acer prezentuje flagowego smartfona z Windows 10 Mobile

Acer prezentuje flagowego smartfona z Windows 10 Mobile

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/2/2015, 4:24 PM

Liczba odsłon: 2998

Jedna z największych imprez technologicznych - IFA 2015 w Berlinie - rozpocznie się już w tym tygodniu. Wydarzenie stanie się okazją do zapowiedzi nowych urządzeń przez największych graczy na rynku. Tymczasem wybrani producenci już teraz prezentują swoje nowości. Jednym z nich jest Acer, który wyszedł na scenę z potężnym smartfonem z Windows 10 Mobile i wsparciem dla interfejsu Phone Continuum. Jade Primo - bo taką nazwę nadano urządzeniu - to smartfon, okrzyknięty "twoim kieszonkowym PC" (Your pocket PC). Czy słusznie? Przekonajmy się.

Acer powrócił do licznej rodziny partnerów sprzętowych Windows Phone w tym roku, wypuszczając na rynek przystępny cenowo model Liquid M220. Gdy przyszedł czas na Windows 10 Mobile, producent wycelował w drugi kraniec spektrum, prezentując model z najwyższej półki. Jade Primo może stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie wielu użytkowników Windows Phone/Windows 10 Mobile. Chodzi oczywiście o brak tegorocznych flagowców ze strony Microsoft Lumia (te zadebiutują dopiero jesienią). Propozycja od Acer posiada 5,5-calowy ekran Super AMOLED, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 21-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy aparat do selfie. Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest wsparcie dla Phone Continuum, dzięki czemu Jade Primo może stać się wspomnianym "kieszonkowym PC".

Acer Jade Primo

Continuum to specjalnie opracowany dla Windows 10 interfejs, pozwalający połączył telefon nie tylko z myszą i klawiaturą, ale także z dużym ekranem (na przykład HDTV), czyniąc telefon jednostką centralną i zapewniając doświadczenie zbliżone do PC. Acer zaprezentował też specjalną stację dokującą, zgodną z Continuum. Nie jest jasne, czy to produkt Acera, czy też jedno z niezapowiedzianych jeszcze akcesoriów Continuum od Microsoft. Cała ich linia zostanie najprawdopodobniej przedstawiona we wrześniu, wraz z nadchodzącymi smartfonami Lumia.

Acer Jade Primo

Producent dodał, że Jade Primo wejdzie na rynek z "całym zestawem akcesoriów, czyniącym doświadczenie użytkownika całkowicie gładkim". To m. in. stacja dokująca, bezprzewodowa mysz i klawiatura. Acer ogłosił też, że posiada monitory, gotowe do pracy z interfejsem Continuum ("Continuum-ready"). Na razie brak jakichkolwiek informacji o dostępności i cenie wspomnianych urządzeń.