Acer chce wrócić na platformę Windows Phone. Nowe telefony już w marcu

Acer chce wrócić na platformę Windows Phone. Nowe telefony już w marcu

Autor: Marcin Paradowski

Opublikowano: 1/29/2015, 4:10 PM

Liczba odsłon: 2371

Wypuszczając w 2012 roku na rynek model W4, Acer stał się jednym z pierwszych producentów smarfonów z systemem Windows Phone. Jako że firma wkrótce porzuciła tę platformę na rzecz Androida, był to niestety jedyny model telefonu tej firmy, opracowany we współpracy z korporacją Microsoft. Wszystko wskazuje na to, że Acer popełnił wówczas błąd, który chce teraz naprawić.

W grudniu ubiegłego roku, Acer wspomniał, że przygotowuje się do wprowadzenia na rynek pokaźniej liczby smartfonów z Windowsem na pokładzie, co miałoby nastąpić już w pierwszej połowie roku bieżącego. Teraz jednak wiemy, że nowe modele urządzeń z Windows Phone powinny pojawić się już w marcu tego roku, prawdopodobnie podczas targów Mobile World Congress.

Acer W4 jedyny model tej firmy z Windows Phone

Jeśli jednak spodziewacie się jakichś bardzo bogato wyposażonych modeli, to niestety musimy Was rozczarować, gdyż zgodnie ze słowami prezesa zarządu Jasona Chena Acer skupi się na urządzeniach z segmentu niskiej i średniej półki. W tym miejscu warto przypomnieć, że Acer już raz chciał powrócić na platformę Microsoftu, kiedy to w 2013 roku zapowiadał wypuszczenie na rynek nowych produktów z Windows Phone. Jak wiadomo skończyło się wyłącznie na zapowiedziach urządzeń, mających stanowić połączenie najlepszych cech systemów Windows 8 i Windows Phone 8.

Slajd z prezentacji Acer w roku 2013

W minionym roku Acer stwierdził, że nie może podjąć ryzyka z Windows Phone, dopóki nie wzrośnie procentowy udział tego systemu w rynku oraz nie powiększy się liczba aplikacji dostępnych w dedykowanym platformie sklepie. Najwyraźniej zebrane przez firmę dane są już na tyle zachęcające, że Acer spróbuje ponownie zawalczyć o klienta w sektorze niskobudżetowych urządzeń Windows Phone. Czy tym razem firma odniesie sukces i zostanie przy tej platformie na dłużej? O tym przekonamy się już wkrótce.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia